Primera División, 27. kolo, 05.03.2011, 22:00 h
Atlético Madrid 3:1 Villarreal
Villarreal

Atlético Madrid svladao Villarreal

Maj Gašparac • nedjelja, 06.03.2011.

Nogometaši Atlético Madrida na svojem Vicente Calderónu uvjerljivo su svladali goste iz Villarreala. Utakmica je završila rezultatom 3:1, a pogotke za Madriđane postigli su Reyes, Agüero i Forlán, dok je strijelac jedinog pogotka za Villarreal bio Rossi.

Domaći nogometaši furiozno su ušli u utakmicu i poveli već nakon samo pet minuta igre kada je José Antonio Reyes zatresao mrežu udarcem s 20 metara. Na odgovor gostujuće momčadi nije se dugo čekalo, igrači Villarreala izjednačili su četiri minute kasnije, a pogodak u devetoj minuti susreta postigao je Giuseppe Rossi.

Nakon primljenog pogotka, domaći nogometaši pokušali su vratiti se u vodstvo, no pokušaj Domíngueza u 23. minuti nije pronašao put prema gostujućoj mreži. Rossi je u 34. minuti ponovno zatresao mrežu Atlética, no njegov pogodak poništen je sudačkom odlukom. Do kraja poluvremena nije bilo izglednih prigoda, pa je prvo poluvrijeme završeno rezultatom 1:1.

Vezane vijesti

Prvu priliku u drugom dijelu imali su gostujući nogometaši, zaprijetio je Nilmar u 51. minuti, no njegov udarac nije bio precizan. Ubrzo su uzvratili igrači Atlético Madrida koji su zaprijetili preko Reyesa, no njegov udarac zaustavio je vratar Villarreala Diego López.

Domaći nogometaši povećavali su pritisak, a u tim trenucima se u gostujućoj momčadi istaknuo vratar Diego López koji je dva puta zaustavljao udarce Diega Forlána. Madriđani su Villarrealovu obranu uspjeli probiti u 68. minuti kada je Kún Agüero zatresao mrežu, a asistirao mu je Filipe Luís.

Utakmica je odlučena u 72. minuti susreta kada su Madriđani dodatno povećali svoju prednost. Forlán je iskoristio lijepo Reyesovo dodavanje i smireno svladao Diega Lópeza. Nogometaši Villarreala mogli su postići pogodak pred sam kraj utakmice, no Juanfran nije uspio realizirati izglednu priliku u trećoj minuti sudačke nadoknade. U posljednjim sekundama susreta mogli su domaćini postići i četvrti gol, ali Forlánov pokušaj zaustavio je Diego López, pa je utakmica završena pobjedom Atlético Madrida 3:1.