Lazio 2:0 Palermo
Palermo

Lazio lako preko Palerma

Ivana Spahija • nedjelja, 06.03.2011.

U posljednjem susretu 28. kola Serie A Lazio je na svom Olimpicu uzeo sva tri boda Palermu. Momčad Edoarda Reje rutinski je odradila zadatak protiv gostiju sa Sicilije, a sva tri boda je uzela zahvaljujući pogocima Scullija u samom otvaranju susreta. Ovom pobjedom Rimljani su se ponovno uspeli na četvrto mjesto na ljestvici.

Iako se očekivao neizvjestan dvoboj na Olimpicu, ogled Lazija i Palerma bio je jednosmjerna ulica u kojoj su Rimljani s lakoćom, rezultatom 2:0 došli do sva tri boda. Palermo još uvijek nije prebolio teško stradavanje od Udinesea u prošlom kolu (0:7), te na Olimpicu nije odigrao previše inspirirano. Lazio se s nova tri boda ponovno uspeo na četvrto mjesto na ljestvici i za vodećim Milanom zaostaje deset bodova.

Utakmicu su domaćini otvorili na najbolji mogući način, ranim pogotkom već u sedmoj minuti. Ledesma je odlično pronašao Scullija, obrana Palerma je potpuno zakazala, a Sculli je s lakoćom pospremio loptu u mrežu i Laziju donio vodstvo od 1:0. Sedam minuta kasnije pokušali su zaprijetiti gosti, dobro je gađao Balzaretti, ali je obrambeni zadatak odlično odradio Radu.

Mreža Palerma ponovno se zatresla u 18. minuti susreta, kao i kod prvog pogotka, Ledesma je ponovno dodao za Scullija, vratar Palerma Sirigu je izišao u prazno, a Sculli je po drugi put u susretu pospremio loptu u praznu mrežu za vodstvo Lazija od 2:0. Taj je pogodak malo trgnuo i Sicilijance, koji su rezultat pokušali promijeniti u 24. minuti, ali je udarac Balzarettija neutralizirala obrana Lazija.

Palermo je i dalje nastavljao s pritiskom, udarac Pastorea iz 32. zaustavio je Scaloni, a minutu kasnije novi pokušaj Pastorea uspio je ukrotiti Muslera. Drugo poluvrijeme donijelo je usporeniju igru u odnosu na prvih 45 minuta, Lazio je čuvao stečenu prednost, a gosti sa Sicilije nisu previše zaprijetili vratima Muslere pa se semafor zaustavio na konačnih 2:0 za put Lazija na četvrto mjesto na ljestvici. Palermo je ovim porazom pao na osmo mjesto i predstoji mu teška borba za Europu.