Odličan posao Intera na Meazzi

Ivana Spahija • nedjelja, 06.03.2011.

Susreti 28. kola Serie A ponudili su ponešto iznenađenja, Inter je odličnom predstavom pred domaćim navijačima uvjerljivo svladao Genou, iako su gosti prvi došli u vodstvo, te je s nova tri boda ponovno došao na pet bodova zaostatka za vodećim Milanom. Napoli nije bio iste sreće, slabašna Brescia otrgnula mu je važna dva boda na putu prema samom vrhu, a nakon teške krize, uvjerljivu je pobjedu konačno ostvarila Fiorentina...

Nogometaši Intera priredili su odličnu predstavu pred svojima navijačima, s uvjerljivih 5:2 svladali su Genou i uzeli tri važna boda za povratak na pet bodova zaostatka za Milanom. Crno-plavi su odigrali odličnih 90 minuta, iako je Genoa iz praktički prve prilike u susretu došla do vodstva, furiozno drugo poluvrijeme na krilima raspoloženog Samuela Eto'oa donijelo je Leonardovoj momčadi zasluženu pobjedu.

Što se same utakmice tiče, bolji početak ostvarili su domaćini. Inter je do vodstva mogao doći u devetoj minuti, Eto'o je pronašao put do mreže gostujućeg vratara Eduarda, ali je sudac zbog zaleđa poništio taj pogodak. Eto'o je vratima Genoe ponovno zaprijetio u 20. minuti, udarcem izvana je pokušao dovesti Inter u vodstvo, ali je siguran bio Eduardo.

Gostujući je vratar novu priliku raspoloženog Kamerunca zaustavio u 35. minuti, a jednu od rijetkih pravih prilika za pogodak Genoa je propustila u 39. minuti kada je Paloschi gađao malo pokraj gola. Minutu kasnije gosti su ipak došli do pogotka, Konko je idealno uposlio Palacija, koji je pronašao put do mreže Julija Cesara za vodstvo Genoe od 1:0.

Otvaranje drugog dijela bilo je sretno za Inter, koji je već u 50. minuti došao do izjednačenja. Eto'o je dodao za Pazzinija, koji je matirao Eduarda i poravnao rezultat na 1:1. Samo minutu kasnije ponovno se tresla mreža Genoe, Pandev je dodao za Eto'oa, koji je loptu pospremio u mrežu i domaćinima donio preokret i vodstvo od 2:1. Pet minuta kasnije odlični Eto'o je nakon slaloma kroz nemoćnu obranu Genoe ponovno matirao Eduarda za vodstvo Intera od 3:1.

Mreža Genoe ponovno se tresla u 71. minuti susreta, Sneijder je ušao u prostor i dodao za Pandeva, koji je svojim pogotkom Interu donio veliko vodstvo od 4:1. Odličan posao Intera na Meazzi dovršio je Nagatomo nakon asistencije Kharje u 84. minuti susreta za svoj prvi pogodak u crno-plavom dresu i vodstvo Intera od 5:1. Kišu pogodaka na Meazzi zatvorio je Boselli pogotkom u 90. minuti susreta za konačnih 5:2 i veliko slavlje Intera.

Iste sreće nisu bili nogometaši Napolija, koji su računali na sva tri boda iz dvoboja sa slabašnom momčadi Brescie, no nisu ih dočekali. Momčadi su podijelile bodove u susretu koji je završio bez pogodaka, ali s nekoliko dobrih prilika za vodstvo s obje strane, čime posebno može biti razočaran Napoli, koji se pomalo udaljava od borbe za sam vrh i za vodećim Milanom zaostaje osam bodova. Brescia je s novim bodom ostala na 19. mjestu na ljestvici.

Napoli je vratima gostiju zaprijetio već u šestoj minuti, Cavani je odlično pobjegao gostujućoj obrani, ali je njegov pokušaj uspješno obranio Arcari. Deset minuta kasnije pokušala je uzvratiti Brescia, dobro je gađao Diamanti, ali je lopta proletjela pokraj vratnice. Napoli je najveću priliku u prvom dijelu propustio u 26. minuti, udarac Hamšika zaustavio je Arcari, a potom je odbijenu loptu Cavanija jedva izbio gostujući veznjak Berardi.

U drugom dijelu nešto agresivnije krenuli su gosti, Caracciolo je u 49. minuti mogao donijeti vodstvo Brescii, ali je na mjestu bio De Sanctis. Osam minuta kasnije svoj je udarac isprobao Diamanti, koji je sam izbio ispred De Sanctisa, ali je lopta završila iznad grede. Do kraja dvoboja opasniji su bili nogometaši Brescie, koji su preko Caracciola u nekoliko navrata zaprijetili golu Napolija, ali se semafor ipak zaustavio na konačnih 0:0 za razočaranje Napolija i vrijedan bod Brescii.

Jedno od većih iznenađenja ovog kola priredila je Cesena, koja je rezultatom 3:2 slavila u gostima kod posrnule Sampdorije. Momčad našeg Igora Budana, koji u ovom dvoboju nije konkurirao za sastav, je nakon nepunih 50 minuta imala veliko vodstvo od 3:0, Sampdoria se u nastavku uspjela vratiti s dva pogotka, ali je za preokret ipak bilo prekasno pa je Cesena ugrabila vrijedne bodove za bijeg iz zone ispadanja i trenutno se nalazi na 16. mjestu.

Cesena je povela pred kraj prvog dijela, točnije, u 43. minuti, kada je Parolo pronašao put do mreže Curcija. Po povratku s odmora ponovno su bljesnuli gosti, Giaccherini je pogotkom u 47. minuti Ceseni donio vodstvo od 2:0, a potom je minutu kasnije ponovno pronašao put do mreže Curcija za velikih 3:0 Cesene. To je bilo sve što su gosti imali za ponuditi, Sampdoria se probudila pogotkom Volte u 83. minuti, da bi pet minuta kasnije Maccarone donio nadu domaćinima, ali je za bilo kakav povratak iako bilo prekasno. Sampdoriji je ovaj poraz donio pad na 13. mjesto na ljestvici.

Uvjerljivu pobjedu upisala je momčad Fiorentine, koja je kod kuće rezultatom 3:0 svladala Cataniju i s nova tri boda uspela se na deseto mjesto na ljestvici. Viole su povele dvama pogocima Mutua iz 22. i 25. minute, a utakmicu je svake neizvjesnosti riješio Gilardino pogotkom u 61. minuti susreta za konačnih 3:0 i vrijedno slavlje Fiorentine. Catania je nakon ovog poraza pala na 15. mjesto na ljestvici.

Od ostalih susreta, Udinese je s minimalnih 1:0 kod kuće svladao Bari zahvaljujući pogotku Di Natalea s bijele točke i s nova tri boda uspeo se na visoko četvrto mjesto na ljestvici te se ubacio u konkurenciju za plasman u Ligu prvaka. Bodove su rezultatom 2:2 podijelili Bologna i Cagliari, s tim da je se Bologna od poraza spasila u četvrtoj minuti sučeve nadoknade. Susret bez pogodaka odigrali su Chievo i Parma, Chievo se trenutno nalazi na 12. mjestu na ljestvici, dok se Parma s novim bodom uspela na 14. mjesto.

• Obrisan korisnik06.03.2011. u 18:22
    šteta što ranije nisu potjerali onog idiota Rafu, a i šteta za kiks kod juvea ali ima još šanse, nada umire zadnja. ako ovako odigraju mogu nadoknaditi i 0:1 u minhenu
  • Obrisan korisnik06.03.2011. u 18:09