Juventus 0:1 Milan
Milan

Gattuso i Milan presudili Juventusu

Ivana Spahija • subota, 05.03.2011.

U derbiju 28. kola Serie A, Milan je uspješno odradio teško gostovanje na torinskom Olimpicu, gdje je minimalnom pobjedom uzeo sva tri boda starom rivalu Juventusu. Rossoneri su odigrali dobrih 90 minuta, a brojne prilike u konačnici su pretvorili u jedan, ali vrijedan pogodak Gennara Gattusa, koji je iskoristio pogrešku Buffona i Milan odveo još jedan korak bliže Scudettu...

Nogometaši Milana uspješno su odradili zacrtani cilj, s minimalnih 1:0 uzeli su sva tri boda Juventusu i primaknuli se još jedan korak bliže naslovu prvaka Italije. Momčad Massimiliana Allegrija neokrznuto je prošla gostovanje na užarenom torinskom Olimpicu, gdje je zahvaljujući pogotku Gennara Gattusa slavila važnu pobjedu. Juventus je pokušao parirati vodećoj momčadi Italije, u nekoliko je navrata zaprijetio vratima Abbiatija, ali nedovoljno za drugačiji ishod dvoboja.

Prva prilika u susretu pripala je gostima već u trećoj minuti, Flamini je odlično pronašao Ibrahimovića, koji je loptu poslao iznad gola. Devet minuta kasnije uzvratio je i Juventus, udarac Felipea Mela neutralizirala je crveno-crna obrana, a zatim je Marchisio loptu poslao pokraj gola. Milan je vratima Buffona ponovno zaprijetio u 15. minuti, dobro je gađao Cassano, još bolje zatvorio domaći branič Barzagli.

Vezane vijesti

Raspoloženi Cassano do pogotka je mogao doći i u 22. minuti, ali je nakon odličnog proigravanja Boatenga loše gađao iznad grede. Dvije minute kasnije priliku za vodstvo propustili su i domaćini, Toni je pobjegao obrani Milana, ali se uspio vratiti Van Bommel i spriječiti ga da potraži vrata Abbiatija. Novu u nizu prilika za vodstvo Milan je propustio u 40. minuti, Thiago Silva je idealno uposlio Boatenga, čiji je udarac uspio zaustaviti Buffon.

Drugo poluvrijeme bolje su otvorili nogometaši Milana, koji su mogli povesti u 51. minuti, ali je odličan pokušaj glavom Flaminija uspješno zaustavio Buffon. Dvije minute kasnije svoj je udarac isprobao i Ibrahimović, ali je ponovno na pravom mjestu bio vratar Juventusa. Domaćini su golu Milana zaprijetili u 57. minuti, Matri je u izglednoj poziciji potražio mrežu Abbiatija, ali je traljavo glavom gađao pokraj gola.

Pritisak se Milanu konačno isplatio u 68. minuti susreta kada je Gattuso s ruba prostora provukao loptu ispod Buffona i Milanu donio vodstvo od 1:0. Nakon tog pogotka domaćini su se potpuno izgubili na terenu, a Milan je u još nekoliko navrata zaprijetio golu Buffona. Flamini je u 83. minuti odlično pronašao Robinha, čiji je pokušaj zaustavila domaća obrana. Juventus je do izjednačenja pokušao doći u 88. minuti, ali je prodor Krasića na vrijeme zatvorio Flamini.

Juventus je u posljednjih nekoliko minuta opsjedao prostor gostiju, ali bez uspjeha, pa je derbi je tako okončan minimalnom pobjedom Milana, koji se s nova tri boda učvrstio na prvom mjestu na ljestvici i trenutno ima osam bodova prednosti ispred drugoplasiranog Intera, koji ima i utakmicu manje. Juventus je ostao bez bodova u dvoboju koji je prethodno okarakteriziran kao "onaj koji se ne smije izgubiti" te se zadržao na sedmom mjestu na ljestvici i za zonom Lige prvaka trenutno zaostaje sedam bodova.

• cimbo07.03.2011. u 07:41
    Ovaj Juventus je definitivno pao na niske grane kad im Gattuso da gol...
    cimbo
  • Obrisan korisnik07.03.2011. u 00:43
    drago mi je zbog Gattusa, nakon Tottenhama je u medijima bio predstavljen kao psihički bolesnik kojem treba zabraniti igranje nogometa. Ovo mu je ipak određena satisfakcija
  • Obrisan korisnik06.03.2011. u 21:33
    istina.. steta sto Van Bomel i Emanuleson nesmiju igrati u Ligi prvaka, jer bi Tottenhamu bilo jako tesko
  • Obrisan korisnik06.03.2011. u 15:17
    Komentar na live feedu na goal.com kad je pao gol bio je "Gattuso scores! Hell freezes!!" :D Fina tekma, Juve izgledao bezglavo, jedino Krasić nešto pokazuje... Korak po korak..
  • Obrisan korisnik06.03.2011. u 12:16
    gdje su sad oni koji su govorili da je lik budala i neznam šta :)Jučer je milan igrao jako dobro.. s Van Bomelom i Gatusom vezin red je izgledao predobro. a i pogodak je bilo lijep.. čak s lijevom nogom koja je kod Gattusa slabija.. svaka čast.. nema se šta drugo reći :)