Lecce 1:2 Roma
Roma

Roma uspješno preko Leccea

Ivana Spahija • petak, 04.03.2011.

U prvom susretu 28. kola Serie A, nogometaši Rome uspješno su odradili gostovanje u Lecceu, gdje su uzeli bodove istoimenom domaćinu. Vukovi su u ovom dvoboju pokazali dva lica, veliku dominaciju u prvom dijelu okrunili su zasluženim vodstvom, da bi u nastavku pali i domaćinima dopustili povratak. Ipak, zahvaljujući pogotku s bijele točke sva tri boda putuju u Rim...

Nogometaši Rome teškom mukom su izvukli pobjedu u gostima u Lecceu, gdje su rezultatom 2:1 svladali istoimenog domaćina. Momčad Vincenza Montelle odigrala je odlično prvo poluvrijeme i zasluženo povela, ali je u nastavku domaćinima dopustila povratak u susret, što su oni i iskoristili i došli do izjednačenja. Dvoboj je u konačnici riješen s bijele točke, pogotkom Pizarra Vukovi su uzeli važna tri boda i uključili se u borbu za plasman u Ligu prvaka.

Prva veća prilika u susretu pripala je domaćinima, Olivera je u desetoj minuti dobro gađao iz slobodnog udarca, ali je lopta završila malo iznad gola Rome. Devet minuta kasnije uzvratili su i Vukovi, Vučinić je sam prošao obranu Leccea, no loptu je potom poslao pokraj gola. Četiri minute kasnije ponovno je zaprijetila Roma, Vučinić je odlično pronašao Borriella, čiji je udarac prohujao malo iznad grede.

Minutu kasnije Roma je propustila još jednu u nizu prilika za vodstvo, Cassetti je udarcem izvana pokušao pronaći put do mreže Leccea, ali je loptu poslao iznad gola. Silan pritisak gostima se isplatio u 32. minuti susreta, Vučinić je ponovno sam izigrao obranu Leccea i udarcem s ruba prostora matirao nemoćnog Rosatija za vodstvo Rome od 1:0. Gosti su do povećanja vodstva mogli doći u 39. minuti, ali je pokušaj Borriella neutralizirala obrana Leccea.

Početkom drugog dijela probudili su se i nogometaši Leccea, koji su počeli prijetiti vratima Donija. Lecce je veliku priliku za izjednačenje imao u 58. minuti susreta, Corvia je glavom potražio vrata Rome, ali je taj pokušaj jedva zaustavio Doni. Pet minuta kasnije ponovno je svoj udarac isprobao Corvia, ali je i na to spreman bio Doni. Pritisak se domaćinima konačno isplatio u 75. minuti kada je Giacomazzi glavom pronašao put do mreže Rome i poravnao rezultat na 1:1.

Činilo se kako će Roma upisati još jedno u nizu razočaranja, ali je u 88. minuti susreta dosuđena najstroža kazna za goste zbog igranja rukom Munarija. Pizarro je preciznim udarcem s bijele točke matirao Rosatija i postavio rezultat na konačnih 2:1 za vrijedno slavlje Rome, koja je s nova tri boda ostala na šestom mjestu, ali za zonom Lige prvaka trenutno zaostaje samo dva boda. Lecce je nakon poraza ostao na 17. mjestu na ljestvici.