Premiership, 29. kolo, 06.03.2011, 16:00 h
Wolverhampton 3:3 Tottenham
Tottenham

Tottenham prosuo pobjedu u završnici

Marin Vuković • nedjelja, 06.03.2011.

Pravu ljepoticu kola s čak šest pogodaka odigrali su na Molineuxu nogometaši Wolverhamptona i Tottenhama. Domaćin je pogotkom dvije minute prije kraja zasluženo izborio bod, a Spursima izbio dva koja bi im na kraju sezone mogla itekako nedostajati.

Iznimno uzbudljiv nedjeljni dio 29. kola engleske Premier lige odličnom su nogometnom predstavom zaokružili Wolverhampton i Tottenham, odigravši 3:3 u susretu prepunom sjajnih pogodaka, odličnih poteza i prave sportske drame.

Tottenham je postigao tri prelijepa pogotka, ali mu to nije bilo dovoljno da bi s Molineuxa odnio čitavi plijen i barem privremeno zasjeo na četvrto mjesto. Igračima Wolverhamptona valja čestitati na požrtvovnoj i riskantnoj igri tijekom cijele utakmice, što im se u konačnici i isplatilo.

Luka Modrić započeo je utakmicu od prve minute i šest minuta prije kraja zamijenjen je Nikom Kranjčarom. Vedrana Ćorluke nije bilo u sastavu Spursa, Čarli nije bio niti na klupi.

U vrlo otvorenoj utakmici mrežu gostiju načeo je Kevin Doyle u 20. minuti, skrenuvši loptu u mrežu nakon kornera, no deset minuta kasnije na scenu je stupio Jermain Defoe. Napadač Spursa na najbolji je način prekinuo golgeterski post i sjajnim udarcem s dvadesetak metara postigao svoj prvi ovosezonski pogodak.

Pet minuta kasnije isti je igrač ponovno u središtu pozornosti, lopta mu se na rubu šesnaesterca odbila u noge, a Defoe bez razmišljanja potegao i još ljepšim udarcem pogodio gornji lijevi kut Wolverhamptonova gola.

Preokret Spursa ipak nije obeshrabrio domaćina, koji je pet minuta prije odmora došao do novog izjednačenja. Alan Hutton je evidentno povukao Nenada Milijaša u izglednoj prilici i skrivio jedanaesterac, a Doyle je s bijele točke prevario Gomesa za 2:2.

U nastavku još bolji nogomet i još dva pogotka. Već u 48. minuti Roman Pavljučenko sam si je stvorio prostor za udarac i zakucao loptu pod gredu za novo vodstvo Tottenhama, ali ni ovaj put Spursi nisu uspjeli sačuvati prednost.

Wolverhampton je opsjedao šesnaesterac Spursa i desetak minuta prije kraja došao do pogotka, no glavni je sudac procijenio da je Richard Stearman u skoku načinio prekršaj nad Heurelhom Gomesom, te je poništio pogodak. Ponovljene snimke pokazale su da se radi o vrlo dvojbenoj odluci.

Niti poništeni pogodak nije zaustavio Vukove, čija se upornost napokon isplatila tri minute prije kraja. Obrana Spursa zaboravila je na Stevena Fletchera, koji je spremno dočekao ubačaj s lijeve strane i glavom poslao loptu izvan domašaja Tottenhamova vratara.