Premiership, 29. kolo, 05.03.2011, 13:45 h
Birmingham City 1:3 West Bromwich Albion
West Bromwich Albion

Hladan tuš za Birmingham

Marin Vuković • subota, 05.03.2011.

Samo tjedan dana nakon što su podigli trofej namijenjen pobjedniku Carling kupa, nogometaše Birminghama u stvarnost je vratio West Bromwich Albion i sa St. Andrewsa odnio pobjedu od 3:1.

U susretu koji bi na kraju sezone mogao imati velikog značaja u borbi za opstanak u Premier ligi, nogometaši West Browmich Albiona zasluženo su na St. Andrewsu svladali Birmingham i kući se vraćaju s vrijedna tri boda.

Birmingham nije izgledao kao momčad koja je prije nepunih tjedan dana osvojila Carling kup. Izabranici Alexa McLeisha sada se moraju suočiti s činjenicom da su legitimni kandidati za ispadanje iz elitnog društva, jer od opasne ih zone dijeli tek jedno mjesto i dva boda.

Sve najbitnije u ovoj se utakmici dogodilo u drugom poluvremenu, već u drugoj minuti nastavka Peter Odemwingie je gurnuo loptu za Youssoufa Mulumbua, a ovaj je zakucao u mrežu pored nemoćnog Bena Fostera.

Vodstvo Baggiesa nije dugo trajalo, jer već u sljedećem napadu loptu je s desne strane oštro ubacio Lee Bowyer, a Jean Beausejour uklizao i preusmjerio je u mrežu West Bromwich Albiona.

Taj pogodak ipak nije dao krila domaćinu, West Browich Albion je djelovao konkretnije i u 58. minuti nakon sjajnog udarca Jamesa Morrisona s ruba kaznenog prostora došao do novog vodstva.

Ovaj put uspjeli su ga zadržati i u 72. minuti zapečatiti sudbinu Birminghama. Nakon ubačaja s lijeve strane na drugoj vratnici loptu je dočekao Paul Scharner i glavom postavio konačnih 3:1.