Premiership, 29. kolo, 07.03.2011, 21:00 h
Blackpool
Blackpool 1:3 Chelsea
Chelsea

Marin Vuković • ponedjeljak, 07.03.2011.

Chelsea je na Bloomfield Roadu uspješno prebrodio potencijalnu "nagaznu minu" i svladao Blackpool s visokih 3:1, te ostavio na životu nadu da će u završnici prvenstva ipak prestići odbjegli dvojac na čelu ljestvice.

Chelsea još uvijek nije izgubio nadu da će na kraju prvenstva po drugi uzastopni put podići trofej namijenjem engleskom prvaku. Pobjedu nad Manchester Unitedom večeras su potvrdili još jednom uspješnom predstavom i pobjedom nad Blackpoolom od 3:1.

Nije domaćin bio bez svojih prilika, više od sat vremena bili su u utakmici i stvorili nekoliko odličnih prilika, no dvojbeni jedanaesterac i odmah potom i treći pogodak Chelseaja "ubili" su utakmicu i usmjerili bodove ka Stamford Bridgeu.

Chelsea je poveo u 20. minuti pogotkom Johna Terryja, koji je silovitim udarcem glavom korner Franka Lamparda pretvorio u prednost gostiju.

Blackpool se nije predavao, izdržali su pritisak nakon vodećeg pogotka Chelseaja i mogli u par navrata doći i do izjednačujućeg pogotka, no na odmor se ipak otišlo minimalnom prednošću aktualnog prvaka.

Kako je završeno prvo, tako je započelo i drugo poluvrijeme, Blackpool je pokušavao pronaći put do mreže Petra Čecha, no istovremeno je u obrambenom redu ostavljao puno prostora za jaku momčad Chelseaja.

Do prekretnice je došlo u 62. minuti, kada je u dvoboju s Ianom Evattom u šesnaestercu domaćina pao Salomon Kalou, a glavni sudac na užas menadžera Iana Hollowayja pokazao na bijelu točku.

Promjene odluke nije bilo i Lampard je s bijele točke povisio na 2:0, a samo četiri minute kasnije isti je igrač primio loptu od Kaloua i izbio pred domaćeg vratara, precizno pogodivši kut za nedostižnih 3:0.

Domaćin je do počasnog pogotka došao tek četiri minute prije kraja, a strijelac je bio Jason Puncheon. Pogodak je dao impuls Mandarinama, koje su već u sljedećoj minuti preko Bretta Ormeroda mogle smanjiti na 3:2, no njegov udarac blokirao je Terry.

Chelsea je smanjio zaostatak za Manchester Unitedom na devet bodova, uz utakmicu manje od lidera prvenstva. Ostvare li i u tom susretu pobjedu, dvoboj s Crvenim vragovima na Old Traffordu dobit će posebnu težinu.

• Obrisan korisnik07.03.2011. u 23:36
    to je to,volim englesku ligu,svi su još tu u igri za naslov i chelsea,arsenal,manu i city.to je to..premda manu ima najveće šanse