Marin Vuković • subota, 05.03.2011.

Ivan Klasnić još jednom se pokazao savršenim džokerom s klupe, pogotkom četiri minute prije kraja dvoboja s Aston Villom osigurao je Boltonu preokret i bodove. Arsenal je pak prokockao priliku približiti se Manchester Unitedu na samo bod zaostatka, u susretu na Emiratesu podijelili su bodove sa Sunderlandom, a preporođeni West Ham na Upton Parku je razbio Stoke City i pobjegao iz zone ispadanja.

Ivanu Klasniću doista idu pogoci u posljednjim trenucima utakmice, danas je na Reeboku pogotkom u 86. minuti ogleda s Aston Villom pronašao put do mreže Brada Friedela i Boltonu donio pobjedu od 3:2 te proboj na sjajno šesto mjesto Premier lige.

Villa je bolje krenula u utakmicu i već u početnim minutama Darren Bent je u situaciji jedan na jedan pogodio vratnicu, ali je u 15. minuti bio precizniji i gostima donio vodstvo od 1:0.

Bolton se u drugoj minuti sudačke nadoknade prvoga dijela vratio u utakmicu, ali je Marc Albrighton u 64. minuti vratio prednost gostima iz Birminghama, koji su samo šest minuta kasnije dobili meč loptu. Udarac s bijele točke izveo je Ashley Young, ali je Jussi Jaaskelanien pročitao njegovu namjeru i spasio svoju mrežu.

Iznenadnu priliku Bolton je iskoristio i u 75. minuti preko Garyja Cahilla izjednačio, a četiri minute prije kraja udarcem s petnaestak metara potpuni preokret dovršio je Klasnić. Naš je reprezentativac u igru ušao u 67. minuti zamijenivši Johana Elmandera.

Nakon poraza Manchester Uniteda na Stamford Bridgeu nogometaši Arsenala dobili su sjajnu priliku da se pobjedom nad Sunderlandom približe lideru prvenstva na samo jedan bod zaostatka. Tu su priliku na žalost svojih navijača prokockali podijelivši bodove s momčadi Stevea Brucea.

Arsenal se u prvom poluvremenu dosta mučio i nije uspio stvoriti pravu priliku za pogodak protiv solidnog Sunderlanda. U nastavku utakmice krenuli su nešto žustrije i agresivnije, a najbliže pogotku došli su Samir Nasri i Marouane Chamakh, no njihove je pokušaje zaustavila vratnica.

U samoj završnici Aršavin je postigao pogodak, no on je poništen zbog vrlo dvojbenog i vjerojatno nepostojećeg zaleđa. Topnici su tako od četiri boda zaostatka "odgrizli" tek jedan bod, a United sutra ima priliku eventualnom pobjedom nad Liverpoolom pobjeći na šest bodova prednosti.

West Hamu su se po svemu sudeći napokon posložile kockice, nakon prošlotjednog odličnog nastupa protiv Liverpoola Čekićari su i ovoga tjedna bili uvjerljivi i na Upton Parku ispratili Stoke City s tri pogotka u mreži.

Nakon velike pogreške gostujuće obrane i vratara Demba Ba je u 21. minuti iskoristio priliku i doveo West Ham u vodstvo, a prije odlaska na odmor Manuel da Costa je glavom povisio na 2:0.

Nešto bolji gosti istrčali su u nastavku utakmice, no nisu uspjeli postići ni počasni pogodak. Umjesto toga, Thomas Hitzlsperger je bombom sedam minuta prije kraja postavio konačnih 3:0 i podigao Čekićare izvan opasne zone.

Utakmicu punu preokreta na Craven Cottageu odigrali su Fulham i Blackburn, a na kraju je odlučena kontroverznim jedanaestercem jednako kontroverznog suca Marka Clattenburga u posljednjoj minuti utakmice.

Loptu je s bijele točke u mrežu za konačnih 3:2 poslao Bobby Zamora, a preostala dva pogotka djelo su Damiena Duffa. Strijelci za goste bili su Hanley i Hoilett, dok je naš Nikola Kalinić cijeli susret odgledao s klupe.

Everton je došao do velike i bitne pobjede na St. James Parku, rezultatom 2:1 svladali su Newcastle i pridružili se sredini ljestvice. Svrake su povele u 23. minuti golom Leona Besta, koji je s dva metra glavom pogodio praznu mrežu, no do odmora momčad Davida Moyesa došla je do preokreta.

Prvo je Leon Osman ostavljen sam da s desetak metara od gola pošalje loptu u prazni dio mreže, a potom je obrana Newcastlea loše reagirala na slobodan udarac i dopustila Philu Jagielki da na drugoj vratnici preusmjeri loptu u mrežu.

• Obrisan korisnik06.03.2011. u 12:25
    @Bombilakus Ovjde ti daju minuse cim imas drugacije misljenje,i kad pises ono sto mislis o datoj situaciji,igracima klubu..ALi ni pod razno nemoj da bi pisao kontra BARCE jer si tad na lomaci ...Ne prihvataju ljudi drugacije misljnje , kao da su u rodbinskoj vezi sa KOSORiCOM
  • Obrisan korisnik06.03.2011. u 03:25
    klasnić,najhladokrvniji igrač u šesnaeestercu od svih naših napadača u repki.kako ga trpa,to je ludilo
  • Obrisan korisnik06.03.2011. u 02:14
    mislim da je ipak malo više od 2 igrača. Van Persie,Walcott,Song,Vermaelen,Fabregas (i Fabianski,al Sczcesny je ionako bolji),a to su uglavnom glavni igrači. da bilo kojoj momčadi uzmeš 4,5 najboljih igrača bilo bi kao i s Arsenalom. a Bendtner ima talent,istina dosta često je panj što se tiče... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik06.03.2011. u 00:56
    Arsenal kad je u punom sastavu je jako dobar tim,ali cim fali 2 igraca i kad pocnu da forsiraju onog glupog Bendtnera uvijek padaju u formi ...Pa kreten nije sebi stvorio ni jednu situaciju da ugrozi golmanaa, sory imao je jedan volej ali to je nista....Najjaci igrac trenutno im je Nasri i onaj... [više na forumu]
  • soecc05.03.2011. u 21:59
    Imam osjećaj da Manchester izgubi sve do kraja, Arsenal ih opet ne bi prestigao...