Vodeni sportovi

Gruž donio prvu pobjedu

Tea Lokas • subota, 05.03.2011.

Jug je u prvoj utakmici doigravanja za Final Four Jadranske lige pobijedio Budvu u domaćem bazenu. Rezultat u Gružu bio je 12:8, a za tjedan dana Dubrovčani gostuju u Crnoj Gori...

Bez većih problema Jug je zavladao gruškim bazenom i odnio prvu pobjedu u play-offu regionalne lige protiv momčadi koja je završila na šestom mjestu nakon odigranih 13 kola.

Jugaši će tražiti prolazak među prve četiri momčadi već za sedam dana u Budvi (igra se na dvije dobivene utakmice), dok će Budva morati iznijeti svoje najjače oružje da svlada Jug na visini zadatka.

Subotnja utakmica započela je ravnopravnom četvrtinom (3:3 bilo je na kraju prve), a već u nastavku Jug je pokazao svoju snagu povisivši rezultat na 7:4. Treća četvrtina nastavila se u istom tonu, a u posljednjih osam minuta Jugaši su se malo opustili dopustivši tako Crnogorcima da upišu jedan pogodak više od njih.

Za konačnih 12:8 najzaslužniji su Joković, Ivanković i Sandro Sukno, svaki s po dva pogotka protivničkoj momčadi. Za Budvu su isti učinak imali Bašić, Pasković i Žanetić.

Jug CO - Budva M:tel 12:8 (3:3, 4:1, 3:1, 2:3)