Kiel lako, AaB u završnici

Mihaela Bradovski • nedjelja, 06.03.2011.

U posljednjem kolu natjecanja po skupinama A i C do pobjeda su stigli rukometaši Kiela i AaB Handballa. I dok je njemački sastav dominirao tokom čitavog susreta, danski je predstavnik pobjedu uhvatio u samoj završnici. U redovima Kielca najviše ja pogodaka postigao Mirza Džomba...

Vive Targi Kielce – THW Kiel 27:36 (11:18)

Rukometaši Kiela nisu imali problema u Poljskoj te su u posljednjem kolu skupine A upisali sedmu pobjedu. U neizvjesnosti lišenom susretu gostujući si je strateg mogao dopustiti luksuz odmora najvažnijih igrača pa je između ostalog na vrata njemačkog sastava stao mladi Andreas Palicka. Kielov čuvar mreže za povjerenje se zahvalio s 19 obrana.

Pobjednik današnjeg susreta znao se i prije odlaska na odmor, osim rezultata momčadi Alfreda Gislasona pripala je i dominacija u svim linijama. U 52. minuti Kiel je po prvi puta postavio razliku od deset pogodaka (30:20). Palmarsson, Zeitz i Ilić postigli su 20, od ukupno 36 postignutih pogodaka, dok je najefikasniji u redovima domaćih bio Mirza Džomba sa šest pogodaka s linije sedam metara.

AaB Handball – Pick Szeged 34:30 (17:19)

Upisavši drugu pobjedu Aalborg je na pozitivan način završio priču u Ligi prvaka iako je ostao na posljednjoj poziciji skupine C. S druge strane, mađarska si je momčad mogla priuštiti poraz jer nakon Valladolidove jučerašnje pobjede nije mogla napredovati u poretku. Natjecanje po skupinama Pick je završio na trećoj poziciji.

Domaći su do preokreta, a zatim i konačne pobjede došli u zadnjih desetak minuta dvoboja. Rukometaši mađarskog predstavnika vodili su sve do 48. minute, zadržavajući razliku i do četiri pogotka. Danski je sastav u spomenutoj završnici stigao do 7:1 serije i u potpunosti izmijenio šanse za pobjedu. Nakon što je Lennartsson izjednačio na 27:27, sve dalje išlo je u korist posljednjeplasirane momčadi skupine. U posljednjih 13. minuta Pick je postigao tek tri pogotka.