Ispali Constanta i Minsk

Ivana Strahija • petak, 04.03.2011.

Uz dvije utakmice posljednjeg kola u grupama C i D znaju se oni koji će se od europskog natjecanja oprostiti za ovu sezonu. Bjelorusi iz Minska su unatoč remiju s ruskim Medvedima ispali iz utrke, a posljedično je dalje prošao švicarski sastav Kadetten Schaffhausen. U Zagrebovoj grupi je Ciudad Real slavio u Rumunjskoj i time osvojio prvo mjesto tablice, dok su igrači Constante sigurno ispali.

Čehovski Medvedi – Dinamo Minsk 28:28 (15:14)

U dvoboju Rusa i Bjelorusa vodila se teška bitka. Medvedi, prvoplasirana ekipa skupine C, pokazala je tko je favorit na samom početku susreta, kad domaći rukometaši pametno koriste pogreške koje su bjeloruski nizali. No, u posljednjih pet minuta prvog poluvremena rukometaši iz Minska pokazuju pravi žar borbe i izjednačuju na 13:13.

U drugom su poluvremenu pak Bjelorusi krenuli po rezultat svim sredstvima, imaju prvo 16:17, a zatim i 22:23. Pogodovala je tome i slaba domaća obrana, no napad je izvukao stvar i okrenuo na 27:25. Gostujući Rutenka i Atman izjednačuju na 27:27, a zatim Rutenka koristi izgubljenu loptu Medveda i na semafor postavlja 27:28, ali 40 sekundi do kraja bjeloruska mreža nije uspjela ostati prazna.

Samo bod nije bip dovoljan debitantima Lige prvaka da ostanu u natjecanju.

HCM Constanta – Renovalia Ciudad Real 25:34 (10:15)

U Rumunjskoj pak je napeto bilo tek u uvodu utakmice, kad su igrači Constante u stipu pratili favorizirani Ciudad Real. No, nakon 7:9 Španjolci su se odlijepili na +5, što Rumunji više nisu uspjeli nadoknaditi.

Posebnu je ulogu u utakmici imao odlični golman Šterbik, koji je pred mrežom Ciudad Reala odradio još jednu odličnu rolu. Otvarao je Davisu i Källmanu prilike za kontranapade, što su obojica, sa po šest pogodaka, i iskoristili.

Zahvaljujući pobjedi Ciudad Real će u daljnje natjecanje s prve pozicije tablice skupine D. Posljednjeg putnika, uz Zagreb i Flensburg, odlučit će susret u zagrebačkoj Areni, gdje naš predstavnik u Ligi prvaka dočekuje St. Petersburg. Jedina je nada za Ruse pobjeda ili remi protiv hrvatskog prvaka, u suprotnom dalje prolazi Bosna Irfana Smajlagića.