Liga prvaka - Skupina D, 10. kolo, 05.03.2011, 17:30 h
RK Zagreb 31:21 St. Peterburg
St. Peterburg

Zagreb završio pobjedom

Ivana Strahija • subota, 05.03.2011.

Rukometaši Zagreb Croatia osiguranja ugostili su ruski St. Petersburg i, iako im bodovi nisu bili važni, slavili s 31:21. Tom su pobjedom ujedno pomogli sarajevskoj Bosni da prođe u drugi dio natjecanja.

Nakon početnih 3:0 i 4:1 Zagreb odjednom kao da je stao, a ruski rukometaši rade seriju od pet golova. 4:6 protiv ekipe koja igra svoju prvu sezonu Lige prvaka nikako nije zvučalo dobro, pa je trener Ivica Obrvan morao uzeti minutu odmora.

Nakon toga stanje se na zagrebačkom parketu drastično popravlja, za izjednačenje na 6:6 pogađa Gal, a zatim Zagreb odlazi i na +2 (9:7). No, Rusi se opet približavaju na -1, a zatim Špiler (opet) propušta iskoristiti sedmerac, pa se domaća publika malo zabrinula.

Vezane vijesti

No, brzo su se Zagrebaši opet koncentrirali i otišli na 13:8, što su znali zadržati do kraja poluvremena. Statistika nakon prvog dijela pokazivala je pet Šeginih obrana, pet golova Stepančića i četiri Gala.

U drugom dijelu Rusi više nisu imali snage da bi se kvalitetnije suprotstavili Zagrebašima. No, svojim igračima trener Obrvan nije davao prilike za predah, čak je u 50. minuti kod minute odmora, i uz rezultat 27:18, tražio od njih više agresivnosti u obrani.

Susret je na kraju završio s zagrebačkih +10, St. Petersburg je završio svoj europski put, dok je Zagreb sa sobom u osminu finala povukao sarajevsku Bosnu.

Najbolji su pojedinci u redovima Zagreba bili Štrlek i Stepančić sa šest golova, Gojun i Gal su postigli po četiri. Šego je upisao 14 obrana.

Mladi Luka Stepančić nakon utakmice nije krio svoje zadovoljstvo, nego je za HRT kazao: "Dogovorili smo se da damo sve od sebe, baš zbog ozljeda ključnih igrača. Rusi su u Zagreb došli s velikim motivom i dobro su se borili u prvom dijelu. Jako sam zadovoljan svojom igrom, ali i igrom cijele ekipe."

Manuel Štrlek je tome dodao: "Ove ozljede koje su nam se dogodile, to je kao da nas je netko urekao. No, sve je to sastavni dio sporta, najvažnije nam je sada što prije i kvalitetnije se oporaviti."

Ždrijeb parova osmine finala Lige prvaka na rasporedu je u ponedjeljak 7. ožujka u 19 sati u Beču. Svaka ekipa odigrat će sa svojim protivnikom po dvije utakmice, jednu domaću i jednu gostujuću, a prvi se susreti igraju od 23. do 27. ožujka, dok je termin za uzvrat 30. ožujka do 3. travnja.