Rennes 0:2 Marseille
Marseille

Prvaci pokazali zube

Maja Giljanović • petak, 11.03.2011.

Prošlotjedni poraz usred Velodromea od Lillea doveo je Marseille u delikatnu situaciju pred gostovanje u Rennesu, ali prvak je na terenu na kojem nije pobijedio od 2007. pokazao zube i golovima se Remyja u prvom i Lucha Gonzaleza u drugom poluvremenu Lilleu koji je odigrao susret manje i Rennesu približio na samo bod zaostatka.

Otkad su prvog dana veljače kiksali u Kupu i u osmini finala ispali od Reimsa (3:4) igrači Rennesa nanizali su PSG, Nice, Toulouse, Lens i Montpellier i susret 27. kola protiv Marseille dočekali na diobi prvog mjesta s Lilleom.

Tri boda protiv prvaka osigurala bi im čelo na tablici najmanje na 48 sati do nedjelje i utakmice Lillea i Valenciennesa, ali gosti koji u Rennesu nisu pobijedili od 2007. godine ispriječili su se igračima Frederica Antonettija u naumu i pokazali da riječi trenera Rouge et Noira da Rennes nema kapacitet za borbu za naslov nisu bile "pila naopako".

Vezane vijesti

Antonetti je, naime, dan prije utakmice izjavio: "Utrka za titulu prevelik nam je zalogaj, još uvijek nismo ta klasa, o prvaku će odlučivati Marseille, Lyon i Lille".

Kao da je Antonetti pred sobom imao kristalnu kuglu: 90 minuta protiv Marseillea Rennes je odigrao kao skupina rekreativaca. Prvaci su ih nadigrali u svakom pogledu, zaustavili Boukarija koji je od dolaska iz Lensa u svim natjecanjima u 10 susreta postigao pet golova, stvorili više od pola tuceta stopostotnih šansi, iskoristili po jednu u oba poluvremena i golovima se Remyja u 23. i Lucha Gonzaleza u 80. minuti Lilleu i Rennesu primakli na samo bod zaostatka.

Lopta koju je iza Doucheza poslao Remy prvi je gol koji je Rennes primio na svom terenu od 14. kola (samo što je tada u pobjedi od 2:1 gol primljen od Bresta bio rezultatski nevažan), a i 29,002 navijača na tribinama ostalo je bez osme pobjeda uzastopce na Stade de la Route de Lorientu kojom bi Rennes izjednačio klupski rekord iz sezone 2004./05.

Marseille kojeg za četiri dana čeka uzvrat osmine finala na Old Traffordu (na Velodromeu je MU izvukao 0:0) na gostovanjima nije izgubio još od 5. prosinca u Nici (0:1), a od početka nove godine vani je od četiri utakmice pobijedio i treću.