Lovren leti, Runje tone

Maja Giljanović • subota, 12.03.2011.

Hermetična obrana i raspucani napad obilježje su Lyona u posljednjih pet ligaških utakmica. Lavovi su u posljednjih mjesec dana postigli 16 golova i prometnuli se u drugu najefikasniju momčad lige, primili su samo dva gola, osvojili 13 od 15 bodova i za Lilleom i Rennesom nakon slavlja u Sochauxu ponovno zaostaju tek jedan bod. Lens na pobjedu čeka od 22. siječnja, a nakon 0:1 protiv Toulousea prvi iznad crte Auxerre Vedranu Runji i Gregoryju Serticu bježi četiri boda.

Nakon petarde Arles-Avignonu prošli tjedan predsjednik Lyona Jean-Michel Aulas ironično je izjavio: "Toliko se tinte prolijeva u odama spektakularnoj igri Lillea, mediji se natječu u smišljanju epiteta kojima bi je opisali, a kad mi odigramo i bolje i oku ugodnije od Lillea, svi se hvataju za glavu i u čudu pitaju što nam se dogodilo".

Po Aulasovom sudu mediji ne potenciraju dovoljno Lyonov preporod. Lavovi su neporaženi od konca siječnja (1:2 u Valenciennesu), a nakon što su U 22. kolu protiv Bordeauxa na Gerlandu odigrali 0:0 u sljedećih su pet ligaških utakmica remizirali s Lilleom i nanizali Saint-Etienne, Nancy, Arles-Avignon i Sochaux.

Vezane vijesti

Postigli su 16 golova i prometnuli se u najbolji napad lige, zabili su ih 46, gol više od Lillea koji svoj susret protiv Valenciennesa tek mora odigrati, gol-razliku su podigli na +21, a odličan napad prati i granitna obrana koja je poklekla tek dvaput. Posebnu ulogu u zidu ispred Llorisa igra i hrvatski reprezentativac Dejan Lovren: impresivno zvuči podatak da Lyon sa Lovrenom i Diakhateom u paru u njihovih 372 zajedničkih minuta nije primio nijedan jedini gol!

Lyon je večeras i osmi put uzastopce na gostovanju u Sochauxu uzeo pun plijen. Lisandro Lopez u 22. i Pjanić u 64. minuti slomili su otpor domaćina, a Lovren koji je odigrao svih 90 minuta bio je na već uobičajenoj visokoj razini.

I dok Lovrenu u posljednje vrijeme cvjetaju ruže, Vedran Runje u Lensu čupa kose. Na Felix-Bollaertu gostovao je Toulouse koji je izgubio četiri utakmice zaredom, ali crnu seriju je prekinuo upravo u Lensu, golom Santandera u 75. minuti gurnuo Runju i Gregoryja Sertica koji je odigrao posljednjih 15 minuta u ralje Ligue 2.

Lens na pobjedu čeka od 22. siječnja (2:0 protiv Caena), od posljednjih osam utakmica izgubio je i petu i na predzadnjem mjestu prvi iznad crte Auxerre Sang et Oru bježi četiri boda.

Lorient je vodio 3:1 i u posljednjih 25 minuta ispustio pobjedu kod Arles-Avignona (Cabella je u 80. minuti fenjerašu osigurao bod), Nice je golom Moulounguija pobijedila Auxerre, Nancy je preko N'Guema i Traorea slavila protiv Caena, a Saint-Etienne je golovima Saka iz jedanaesterca i Payeta u 89. minuti slomio otpor Bresta.