Lille na mišiće, PSG izgubio dva boda

Maja Giljanović • nedjelja, 13.03.2011.

Imaju za čim žaliti nogometaši PSG-a, protiv Montpelliera su vodili 2:0 na poluvremenu i u nastavku lakomisleno ispustili dva boda. Šteta je još i veća budući je Lille u drugoj minuti sudačke nadoknade uspio slomiti otpor žilavog Valenciennesa i uzeti sva tri boda.

Žilav otpor pružili su nogometaši Valenciennesa lideru Ligue 1 i do posljednjih sekunda susreta 27. kola držali 17.083 navijača na Metropoleu u neizvjesnosti. Lille je vodio od 38. minute i gola najboljeg strijelca lige Sowa, ali otkad je Pujol u 57. izjednačio, utakmica je čvrsto brodila prema podjeli bodova.

Gosti, koji nisu izgubili još od 15. siječnja u Montpellieru, pokazali su se krajnje tvrdim orahom, ali na koncu ih je slomio Hazard. Mladu belgijsku zvijezdu u šesnaestercu je uposlio Mavuba, Hazard je primio loptu, okrenuo se, odapeo bez krzmanja i probio Penneteaua.

Lille se izvukao, ali PSG je pogriješio u koracima i za Lilleom sada zaostaje velikih sedam bodova. Nisu Parižani imali lagan zadatak, na Parku prinčeva je gostovao Montpellier, ali u trenucima kad je svaki bod velik kao kuća, za jednu ozbiljnu momčad koja puca na naslov prvaka nedopustivo je da ispusti vodstvo od 2:0.

Hoarau u 11. doveo je PSG u vodstvo, dvije minute poslije prednost je autogolom poduplao Yangambiva i na odmor su navijači otišli trljajući ruke, ali Giroud im je u nastavku zagorčao zivot i u 47. i 59. minuti uzeo dva boda.

Bod je ostao nedostižan Bordeauxu na njegovom Chaban-Delmasu i to protiv Monaca. Žirondinci su odigrali kriminalno i još mogu biti i zadovoljni što su izgubili samo 0:1, a gol kojim je Monaco prvi put u 2011. napustio zonu ispadanja u 21. je minuti postigao Adriano.