Primera División, 28. kolo, 12.03.2011, 22:00 h
Zaragoza 4:0 Valencia
Valencia

Težak poraz Valencije u Zaragozi

Josip Piršljin • nedjelja, 13.03.2011.

U posljednjoj subotnjoj utakmici 28. kola španjolskog nogometnog prvenstva Valencia je na gostovanju u Zaragozi pretrpjela uvjerljiv poraz. Domaći Real slavio je s 4:0 i time upisao vrijedna tri boda u borbi za ostanak u Primeri.

Nakon ispadanja u osmini finala Lige prvaka od njemačkog Schalkea, nogometaše Valencije čekalo je neugodno gostovanje kod Zaragoze koja je uoči večerašnjeg susreta zauzimala 17. poziciju na prvenstvenoj tablici. Domaći igrači pružili su jednu od najboljih igara ove sezone i nanijeli težak poraz trećeplasiranoj ekipi Primere koja je utakmicu završila sa samo tri upućena udarca prema golu domaćih.

Zaragoza je na najbolji mogući način otvorila utakmicu. Igrala se tek peta minuta kada je došla do vodstva, a strijelac za 1:0 bio je Jiri Jarosik. U šesnaesterac gostiju ubacio je Javier Paredes nakon jednog slobodnog udarca, a Jarosik iz blizine glavom šalje loptu u mrežu. Domaća momčad nastavila je napadati, a veliku priliku propustio je realizirati Nicolas Bertolo u 27. minuti kada je pucao previsoko prema vratima Vicentea Guaite.

Vezane vijesti

Valencia je pokušala uzvratiti, no bez konkretnih učinaka. Zaragoza je u 39. minuti bila blizu drugog pogotka kada je Ikechukwu Uche zakasnio na asistenciju Bertola. Ipak, samo minutu kasnije domaći povećavaju svoju prednost. Nigerijac Uche je sjajno uposlio Andera Herreru koji izbija sam pred Guaitu i šalje loptu u gol kroz noge čuvara mreže Valencije.

Sastav Unaija Emeryja niti početkom nastavka nije uspio ozbiljnije ugroziti gol Zaragoze. Iako su imali veći posjed lopte, nogometaši Valencije nisu stvarali izgledne situacije. Trener Šišmiša pokušao je stvari promijeniti u svoju korist uvođenjem Mate, no stanje na terenu samo se pogoršalo za Valenciju.

U 65. minuti susreta Marius Stankevičius ruši u kaznenom prostoru Bertola i zarađuje drugi žuti karton, a sudac pokazuje na bijelu točku. Siguran realizator za 3:0 bio je Gabi. Isti igrač iznudio je još jedan kazneni udarac za svoju momčad deset minuta kasnije i ponovno je on bio precizan iz jedanaesterca. Do kraja dvoboja rezultat se nije mijenjao, te je Zaragoza upisala najveću ovosezonsku pobjedu.