Primera División, 28. kolo, 14.03.2011, 21:00 h
Getafe 2:2 Athletic Bilbao
Athletic Bilbao

Athleticov spas u posljednoj sekundi

Mario Glasnović • ponedjeljak, 14.03.2011.

U posljednoj utakmici 28. kola španjolske Primere Getafe je pred domaćom publikom ugostio šestoplasiranu momčad Athletica. Baski su u posljednjim sekundama postigli izjednačujući pogodak i odnijeli bod iz madridskog predgrađa.

Athletic Bilbao je u utakmicu ušao s vrlo lošom formom. U zadnjih pet utakmica upisao je četiri poraza i na taj način ugrozio svoje europske ambicije. Getafe također nije u sjajnoj formi, u posljednjih pet utakmica upisao je tri remija i dva poraza.

Prvo poluvrijeme obilježila je prilično čvrsta i neatraktivna igra obje momčadi. U prvih pola sata nije bilo nikakvih prilika ili poluprilika koje bi se trebale spomenuti. Na prvu izgledniju šansu čekalo se do 34. minute kada je domaći igrač Pedro Rios bio neprecizan.

Gosti iz Bilbaa uzvraćaju u 41. minuti preko Carlosa Gurpegija, no mreža je mirovala. Nakon njega je još jednom probao Getafe preko Pedra Riosa, ali na odmor se ipak otišlo s 0:0.

Nastavak nije počeo obećavajuće, niti jedna momčad nije htjela igrati preriskantno te u tome periodu utakmica i nije bila prezanimljiva. Tada je došla 57. minuta, nakon napada Athletica u sjajnoj prilici se našao Fernando Llorente koji je glavom pucao, ali je obranio vratar Getafea Jordi Codina.

Samo nekoliko sekundi nakon toga, u sljedećem napadu, Getafe je poveo. Nakon loše reakcije gostujuće obrane dobro se snašao Javier Arizmendi koji je spretno asistirao napadaču Manuu del Moralu i Getafe dolazi u vodstvo.

Nekoliko minuta nakon toga trener Athletica Joaquin Caparros napravio je dvostruku izmjenu, ušli su Urko Vera i David Lopez. Gosti su nakon toga bolje zaigrali te su izjednačili u 69. minuti autogolom Manua del Morala.

U posljednjih deset minuta gledali smo uzbudljiv nogomet, najprije je već spomenuti Manu del Moral postigao svoj treći pogodak, računajući autogol, u 85. minuti. Kada se mislilo da će Getafe konačno upisati pobjedu, u posljednjim sekundama susreta na konačnih 2:2 izjednačio je baskijski napadač Urko Vera.

U sljedećem kolu Getafe ide na teško gostovanje kod Barcelone, dok će Athletic Bilbao ugostiti Villarreal.