Real bez poteškoća protiv Herculesa

Josip Piršljin • subota, 12.03.2011.

Nogometaši Reala iz Madrida došli su do novih bodova u utrci s Barcelonom za naslov prvaka Španjolske. Madriđani su u sklopu 28. kola Primere na domaćem terenu svladali Hercules rezultatom 2:0 i tako barem na jedan dan imaju četiri boda zaostatka za Kataloncima.

Jose Mourinho je pobjedom protiv Herculesa, 18. momčadi Primere, došao do brojke od ukupno 150 domaćih utakmica bez poraza. Večeras na Santiago Bernabeu nije mogao računati na svog najboljeg strijelca Cristiana Ronalda zbog ozljede, ali Portugalac bi trebao biti spreman za ogled s Lyonom u Ligi prvaka sljedeći tjedan. Real je protiv ekipe iz Alicantea rutinski slavio, te sada čeka kiks Barcelone na gostovanju kod Seville kako bi smanjio zaostatak u borbi za prvo mjesto.

Igrači Kraljevskog kluba od prve su minute krenuli agresivno i napadački prema vratima Herculesa u potrazi za što ranijim pogotkom. Gostujući nogometaši čekali su svoju priliku iz kontranapada, a u 18. minuti mogli su doći do vodstva kada je Noe Pamarot tukao glavom prema Ikeru Casillasu, no lopta je otišla preko vratnice.

Vezane vijesti

Akciju kojom su Madriđani došli do početnog vodstva započeo je Mesut Özil koji u 24. minuti šalje loptu do Alvara Arbeloe, a on u sredini šesnaesterca pronalazi nečuvanog Karima Benzemu. Francuski reprezentativac postiže svoj osmi prvenstveni pogodak ove sezone i Real dolazi do prednosti od 1:0. Arbeloa je ubrzo mogao upisati još jednu asistenciju kada je na njegov ubačaj opasno glavom pucao Emmanuel Adebayor, ali njegov pokušaj zaustavlja gostujući vratar Calatayud.

Pred kraj prvog poluvremena igrači Estebana Viga počeli su igrati otvorenije, te su u nekoliko navrata opasno ugrozili gol domaćeg sastava. Najprije je oštar udarac s lijeve strane Oliviera Thomerta obranio Casillas, a nedugo poslije toga Kiko prolazi pored obrane Reala, no puca previsoko. Na odmor uoči nastavka susreta Mourinhova momčad otišla je s minimalnom prednošću.

Već u prvoj minuti drugog dijela Real je imao veliku priliku za povećanje prednosti. Angel Di Maria je poslao loptu za Adebayora, a Togoanac pogađa vratnicu. Domaći su nastavili s napadima, te su ubrzo došli do novog zgoditka. Benzema je primio loptu na lijevoj strani i odmjerenim udarcem iskosa u suprotni kut vratara Calatayuda povećao vodstvo svoje ekipe.

Real je nastavio ugrožavati gostujuća vrata kako bi došao i do trećeg gola na utakmici, a blizu tog cilja bio je Özil u 73. minuti. Njemački reprezentativac odlično je izveo slobodni udarac, te je Calatayud uz velike napore odbio loptu u korner. Tri minute kasnije još se jednom u izglednoj situaciji našao Adebayor, ali njegov pokušaj ponovno neuspješno završava. Do kraja dvoboja Real je stvorio još nekoliko šansi, ali rezultat je ostao isti.

U ranijem susretu Primere večeras Atletico Madrid nije uspio doći do pobjede na gostovanju kod pretposljednje Almerije. Iako su dva puta vodili, Madriđani su se na kraju morali zadovoljiti s remijem. Goste je do vodstva u 39. minuti doveo Sergio Agüero i s rezultatom 0:1 se otišlo na predah. Samo četiri minute nakon početka drugog dijela Almeria je izjednačila preko Crusata, a novu prednost Atleticu ponovno donosi Agüero u 61. minuti. Henok Goitom je 13 minuta prije kraja zabio za konačnih 2:2 i vrlo vrijedan bod domaćima.

• irilov14.03.2011. u 20:14
    zašto minus pobogu?! pa samo brojeve navodim!
    irilov
  • Obrisan korisnik13.03.2011. u 20:52
    S obzirom kakvu školu i akademiju ima Barca, neće biti potrebe puno trošiti, a s druge strane katastrofalna politika Reala će i dalje dizati kredite i kupovati zvijezde koje u Realu postanu zvjezdice, a poslije svakog clasica cijeli svijet ih prozove luzerima, bar u zadnje 2,5 godine.
  • irilov13.03.2011. u 17:28
    * * * * * English data from Premier League club records or accounts * * * * * Figures marked * from Prof Jose Maria Gay de Liebana, football finance specialist at the University of Barcelona podaci s poćetka 2010. real 609 milja funti barca 436 milja funti pa sad, iako je i 436 milja puno- ja ne bi... [više na forumu]
    irilov
  • Obrisan korisnik13.03.2011. u 10:48
    zapravo, kagawa nije toliko u krivu...barcelona nije u nista manjem dugu nego real...zapravo, mislim da u naj deset klubova samo chelsea nije u gubitku..ali nisam u to siguran, isto tako i za arsenal...ali daleko od toga da ce bankrotirati, jer su takve stvari prakticki nemoguce
  • Obrisan korisnik13.03.2011. u 02:09
    kagawa ti si glup da gluplji ne mozes bit ;) ...nebi ti skodilo mozda malo se raspitat o nogometu, stanju u barceloni, koliko barcelona to kupuje igraca, koliko trosi na pojacanja, koliki su joj godisnji prihodi, kako stoji u odnosu na druge svjetske nogometne klubove...kad se raspitas javi mi se ;)