Petriću hat-trick za pola sata, zabio i Jajalo

Mario Glasnović • subota, 19.03.2011.

Mladen Petrić sjajnom je igrom protiv Kölna zaslužio epitet junaka utakmice. Petrić je u samo pola sata postigao hat -trick, a HSV je slavio s visokih 6:2. Bayern je uz puno sreće slavio u gostima kod Freiburga, a važne pobjede su zabilježili Hannover i Werder.

Petrić je golijadu otvorio pogotkom u 12. minuti. Na 2:0 je povisio veznjak Ben-Hatira u 32. minuti. Nakon toga opet nastupa Petrić i postiže još dva pogotka, najprije je pogodio u 38. minuti, a svoj hat-trick je upotpunio u 43. minuti. S visokih 4:0 momčadi su otišle na odmor.

U nastavku se nastavila golijada hrvatskih nogometaša, na 4:1 je smanjio Mato Jajalo. Bivši igrač Slaven Belupa svoj prvijenac u dresu Kölna postigao je u 50. minuti. Samo dvije minute nakon toga HSV postiže još jedan pogodak, na 5:1 povisuje Gojko Kačar.

Sjajnu i atraktivnu utakmicu punu golova nastavljaju HSV-ov Ze Roberto koji je pogodio iz jedanaesterca u 58. minuti i gostujući napadač Podolski koji je smanjio na 6:2 četiri minute kasnije. Do kraja utakmice mreže se nisu tresle, iako je bilo prilika na obje strane.

Bayern je poveo u devetoj minuti preko Marija Gomeza. Sjajni njemački napadač glavom je postigao svoj 19. ovosezonski pogodak, a asistirao mu je Franck Ribery. Nakon toga je u šesnaestercu srušen domaći napadač Demba Cisse, a sudac je pokazao na bijelu točku. Cisse je izveo jedanaesterac, ali je Thomas Kraft sjajno reagirao i obranio udarac. Cisse se iskupio u 17. minuti kada je postigao svoj 18. gol u Bundesligi i izjednačio na 1:1.

U nastavku utakmice obje momčadi su imale nekoliko sjajnih prilika i mogle su doći do pogodaka, no neprecizni su bili Cisse i Barth na domaćoj strani, a kod gostiju su se ispromašivali Altintop, Klose i Gomez. Kada se mislilo da će Bavarci još jednom otići kući s gorkim okusom u ustima, Franck Ribery je sjajnim pogotkom dvije minute prije kraja donio pobjedu Bayernu. Danijel Pranjić je odigrao svih 90 minuta za goste na poziciji lijevog beka.

Hannover je svoje europske ambicije potvrdio pred domaćom publikom protiv Hoffenheima. Golovima Ya Konana u 23. i Abdellaouea koji je bio precizan u 58. minuti upisali su vrijedna tri boda koja ih drže na mjestu koje vodi u Ligu prvaka. Vukčević je za goste odigrao 65. minuta, a Šimunić nije bio niti na klupi.

Eintracht je u Frankfurtu dočekao momčad momčad St. Paulija. Domaćini su poveli u 34. minuti iz jedanaesterca kojeg je precizno izveo Theofanis Gekas. St. Pauli je izjednačio preko svoje "desetke" Charlesa Takyija u 42. minuti. Na odmor se otišlo s rezultatom 1:1.

U nastavku je svojim drugim pogotkom na utakmici grčki napadač Gekas postavio konačan rezultat, 2:1 za Eintracht koji na šestome mjestu i dalje ima dobre šanse za osvajanje mjesta koje vodi u Europu.

Nürnberg je u ovome kolu imao za protivnika neugodni Werder koji ne briljira ove sezone. Momčad iz Bremena povela je u preko Wagnera u 27. minuti, mladi njemački napadač pogodio je iz najstrože kazne. Domaćin je izjednačio u minuti preko veznjaka Gundogana. U drugome dijelu je Werder potvrdio tri boda, golovima Pizarra i Wagnera.

• Obrisan korisnik20.03.2011. u 04:45
    ne radi se o brzini pisanja clanka, nego o tome da naprave clanak, s uvodom, prije nego je utakmica gotova. kliknes na clanak, kad tamo, nema clanka. ovo bih ocekivao od indexa i slicnih portala s kojih sam "pobjegao" na sportnet, ali ne i od sportneta. ako ne razumjes sta je pogresno kod ove... [više na forumu]
  • TATA_svih_očeva19.03.2011. u 20:31
    Još kad bi Petrić i u repki igrao ovako dobro....
    TATA_svih_očeva
  • Obrisan korisnik19.03.2011. u 17:47
    @slingshot Kad si ti tako brz, zašto onda ti nebi pisao ? :)
  • Obrisan korisnik19.03.2011. u 16:30
    To je bitno da Mladen je u formi pred reprezentaciju s obzirom da nema Dudua, a mislim da se ni Klasnića nebi trebalo lako zaboravit, apropo Mandže!!!
  • Obrisan korisnik19.03.2011. u 16:15
    ovo su vam pravo papanske fore, "opsirnije po zavrsetku utakmice". pa uveli ste "u tijeku" ili kako li vec se zove onaj bar, nego na njemu se ne broje klikovi jelde?