Bundesliga, 27. kolo, 19.03.2011, 18:30 h
Borussia Dortmund
Borussia Dortmund 1:1 Mainz 05
Mainz 05

Josip Tolić • subota, 19.03.2011.

Vodeća momčad Bundeslige, dortmundska Borussia, remizirala je na domaćem terenu u 27. kolu s ekipom Mainza pred 80.000 gledatelja. Svaka je momčad postigla po pogodak, a domaćini mogu biti mnogo razočaraniji ishodom.

Sastav trenera Jürgena Kloppa nije uspio pobijediti ni drugu utakmicu zaredom. Nakon prošlotjednog poraza od Hoffenheima (0:1), na domaćem Signal Iduna Parku Borussia Dortmund i Mainz odigrali su 1:1.

Nakon po dvije prilike sa svake strane u uvodnim minutama, već u osmoj minuti domaćini su poveli. Mario Götze izveo je slobodni udarac na 40-ak metara, na petercu je loptu glavom zahvatio obrambeni igrač Mats Hummels i poslao loptu preko gol-linije za vodstvo Borussije 1:0.

Domaćem sastavu ubrzo se otvorila šansa za udvostručenje vodstva. U 17. minuti jednu dugačku loptu na 20-ak metara prihvatio je Lucas Barrios i u zadnji trenutak prebacio loptu preko Mainzova vratara Christiana Wetkloa, koji je nasrnuo na njega i skrivio jedanaesterac, dobivši pritom žuti karton. Međutim, iskupio se za grešku i obranio penal Nuriju Şahinu. Dodajmo da je zbog ovog duela u kaznenom prostoru Barrios kasnije morao izaći iz igre.

Do kraja poluvremena dortmundski nogometaši imali su inicijativu, no nisu uspjeli prelomiti utakmicu. U nastavku smo vidjeli nešto drugačiju igru. Mainz se pokušao vratiti u utakmicu u nekoliko navrata, među kojima je vrlo dobra bila šansa za Allaguija, međutim bio je iza leđa Borussijine obrane.

Trud gostiju ipak se isplatio u samoj završnici utakmice. Nakon što je Subotić dobio udarac loptom u nezgodno mjesto, ostao je ležati na terenu, a Mainzovi igrači nastavili su akciju. Lopta je ubačena na peterac, gdje se odlično snašao 20-godišnji bosanskohercegovački Hrvat Petar Slišković, koji je u igru ušao u nastavku, i zabio za izjednačenje. Nakon utakmice domaćini su silno protestirali prema glavnom sucu jer nije zaustavio igru nakon ozljede njihova igrača, no promjene odluke, naravno, nije bilo.

Ovim rezultatom Borussia je omogućila Bayeru da sutra smanji bodovni zaostatak na sedam bodova (u slučaju pobjede nad Schalkeom), a Mainz je zadržao peto mjesto (s 44 boda) koje ga vodi u Europsku ligu.

• Ivo.Sanader19.03.2011. u 23:50
    Gledao sam utakmicu, Borussia je u početku pritiskala, igral isu bolje, i da je Sahin zabio penal bilo bi gotovo...