Split u završnici skršio otpor Zaboka

Bernard Jurišić • subota, 19.03.2011.

Teže nego što se očekivalo košarkaši Splita pobijedili su Zabok u prvom kolu Lige za prvaka. Kao da je otvaranje novog natjecanja unijelo malo nervoze u redove najbolje momčadi prvog dijela prvenstva, no pobjeda je na kraju ipak ostala na Gripama...

Splitski "žuti" nastavili su tamo gdje su stali i pobjedom otvorili natjecanje u Ligi za prvaka. U prethodnom ovosezonskom ogledu Splita i Zaboka na Gripama nije bilo puno neizvjesnosti, pa se očekivalo da će i danas "žuti" puno lakše skršiti otpor gostiju. Danas je išlo nešto teže, ali na koncu za domaću momčad ipak uspješno.

Od početka susreta Splićani su djelovali pomalo ukočeno, a u završnici prve četvrtine Zabočani su imali i prednost (13:14). U drugoj četvrtini Splićani su djelovali nešto bolje i na poluvrijeme otišli s 43:37.

Drugo poluvrijeme nastavilo se s jednoznamenkastom prednošću Splićana, koji su u četvrtu četvrtinu ušli sa 60:52. Zabočani su i dalje prijetili, primaknuli su se na 64:59, no nakon toga "žuti" su konačno prelomili utakmicu i na koncu je zaključili pobjedom od 14 poena razlike.

Splićane je predvodio raspoloženi tandem Mimica (26 poena, uz šut 8/11) - Sobin (21 poen, 10 skokova, 5 asistencija), Subotić je dodao 11 poena i 6 asisitencija, Grgurević 7 poena i 10 skokova, Katić 10 poena i 6 skokova. Kod Zabočana je najbolji bio Robert Lež s 21 ubačajem.

• Obrisan korisnik20.03.2011. u 11:13
    čestitke splitu! mogli bi žuti skupa s borikom i alkarom, na domaćim terenima stvoriti dosta problema zadru, ciboni, a možda i zagrebu i cedeviti!
  • Obrisan korisnik19.03.2011. u 22:59
    čestitke zaboku. cibonu neće biti teško dobiti. oni gube s kim god da igraju
  • Obrisan korisnik19.03.2011. u 22:25
    Čestitke Splitu, drago mi je vidjeti da se Zabok dobro držao. Ipak ćemo negdje drugdje tražiti šansu, vidim da se Cibona nudi;)
  • highlanderSINJ19.03.2011. u 21:17
    ... bravo žuti ... opet će bit fešta u Sinju ... opet sold out ... svratite do Sinja u svakom slučaju ...