Cedevita počela rutinski

Iz Sutinskih vrela:Edvard Burić • subota, 19.03.2011.

Cedevita je pobjedom otvorila Ligu za prvaka. U Sutinskim vrelima gostovao je Alkar iz Sinja, ali sve što su gosti iz ove utakmice mogli izvući, bilo je skupljanje iskustva. Zagrepčani su slavili 82:61.

Momčad Aleksandra Petrovića rutinski je odradila prvo kolo Lige za prvaka. S mislima na španjolski Estudiantes, Cedevita je slavila 82:61, iako nije odigrala pretjerano kvalitetnu utakmicu.

Atmosfera

Iako se u dvorani skupilo tek oko 250 gledatelja, atmosfera je bila prilično dobra. Gosti iz Sinja su imali podršku 30-ak svojih navijača koji su se često javljali s "Mi smo Sinjani, Alkar je naš", da bi velikim pljeskom ispratili svoje ljubimce nakon utakmice iako su bili "smrznuti" na -21. U pojedinim trenucima parirali su im i domaći navijači pa je atmosfera bila vrlo ugodna.

Gosti iz Sinja motiviranije su krenuli u dvoboj i poveli 7:0. Ante Delaš košem tjera domaćeg stratega na minutu odmora poslije koje Vladimir Krstić zabija četiri u nizu za 4:7. Ipak, borbeni Sinjani s nekoliko vrlo lijepih akcija bježe na 8:15. Do kraja četvrtine Cedevita je okrenula prednost na svoju stranu pa je nakon deset minuta igre bilo 19:17 za domaće.

U nastavku prvog poluvremena Zagrepčani su povećavali razliku, iako su Sinjani priprijetili kod 32:28. Nakon pola odigrane utakmice na semaforu je pisalo 38:31 za Cedevitu.

Kao što se i očekivalo, Alkar je pao u drugom poluvremenu. Na igru, pogotovo otvorene šuteve koje su gosti promašivali sigurno je utjecalo i to što su u dvoranu praktički došli iz autobusa. Nakon 30 minuta bilo je 61:45, a utakmica završava 82:61 za momčad iz Podsuseda.

Gosti su u utakmici ostvarili čak 23 napadačka skoka što dovoljno govori o njihovoj motiviranosti, ali pravu priliku za uhvatiti bodove nisu imali. Ukupno su bili bolji u skokovima (52:41) i asistencijama (14:3), ali to i nije bilo previše bitno kada su na kraju ostali na više od 20 koševa zaostatka.

Kod Cedevite najefikasniji Bracey Wright s 15 koševa kojima je pridodao devet skokova i četiri asistencije. Pratili su ga Damjan Rudež s 13 koševa i Franko Kaštropil s 12 koševa i 11 skokova. Kod Alkara jedni "dvoznamenkasti" bio je Joško Ćurković s deset poena.