HSV i Kiel deklasirali protivnike

Mario Glasnović • nedjelja, 20.03.2011.

Najzanimljiviji susreti 25. kola Bundeslige bili su dvoboji momčadi koje se bore za vrh. HSV je slavodobitno napustio Berlin uvjerljivom pobjedom protiv trećeplasiranog Füchsea, a Kiel je u Sparkassen-Areni napunio mrežu Flensburga.

Momčad Hamburga vrlo dobrom igrom je pobijedila berlinske Lisice rezultatom 35:22. HSV je veliku prednost stekao u 9. minuti kada su pogotkom Domagoja Duvnjaka pobjegli na tri gola razlike (7:4). Do kraja poluvremena gosti su golovima Krausa i Lindberga pobjegli na čak 19:9 čime su si osigurali mirniji nastavak utakmice.

U drugome poluvremenu raspoloženom Krausu i Lindbergu pridružio se i Lijewski, te je postalo jasno da Füchse neće moći iznenaditi vodeću momčad Bundeslige, a konačan rezultat bio je 35:22 za HSV.

Ovaj susret bio je i dvoboj hrvatskih rukometaša. Za domaću momčad igrali su Špoljarić i Ninčević koji se nisu upisali u strijelce, dok su u gostujućim redovima igrali Vori, Duvnjak i Lacković. Domagoj Duvnjak je postigao tri pogotka, a Igor Vori je dodao dva gola. Kod HSV-a su najbolji bili Michael Kraus sa osam golova i Hans Lindberg koji je zabio šest pogodaka.

Aktualni prvak Kiel nastavlja s dobrim formom, na domaćem parketu su nadigrali momčad Flensburga. Kiel je u jednosmjernoj utakmici slavio rezultatom 38:26. Od prve minute domaćini su krenuli furiozno i već u 10. minuti su imali prednost od pet pogodaka (7:2). Flensburg se nakon toga trgnuo te je zaigrao bolje pa se na odmor otišlo s prednošću od dva pogotka za Kiel (16:14).

U drugome dijelu Kiel je "stisnuo gas" i "pregazio" gostujuću momčad. Golovima Zeitza i Ilića, obojica po devet pogodaka, domaćin je upisao nova dva boda. Konačan rezultat utakmice bio je 38:26 za Kiel.

• Obrisan korisnik21.03.2011. u 09:52
    sve očekivano! prve 3 momčadi u njemačkoj su hsc, kiel i lowen....fuchse je realno 4. po snazi, ali su do sada bili čak i 2., zbog teških tekmi kiela, hsv i lowena u ligi prvaka.