Zrnićevih osam golova za pobjedu

Mario Glasnović • nedjelja, 20.03.2011.

U susretima 25. kola njemačke Bundeslige Gummersbach i Göppingen zabilježili su važne gostujuće pobjede, dok su na domaćim parketima bodove upisali Wetzlar, Hannover – Burgdorf i Magdeburg. U pobjedi Gummersbacha posebno je bio raspoložen Vedran Zrnić koji je postigao osam pogodaka.

Momčad Gummersbacha upisala je pobjedu u gostima kod Lübbecka. U poprilično izjednačenoj utakmici uspješniji su bili gosti, slavili su sa samo jednim golom prednosti, bilo je 27:26. za Gummersbach. U prvome poluvremenu obje su momčadi bile ravnopravne te su na odmor otišle izjednačene, bilo je 13:13.

U nastavku je Gummersbach bolje zaigrao, zahvaljujući pogotcima Vedran Zrnića, no nije imao vodstvo veće od dva gola razlike. Neumorni domaćin stizao je svaku prednost Gummersbacha, tek je tri minute prije kraja utakmice Igor Anić zabio za 27:26 što je i bio konačan rezultat utakmice.

Vedran Zrnić je uz Adriana Pfahla bio ponajbolji pojedinac susreta, obojica su postigla po osam pogodaka. Josip Valčić zabio je dva, a Drago Vuković jedan pogodak. Anić je dodao tri gola, dok je na vratima Gummersbacha bio Somić. Za Lübbecke je također branio Nikola Blažičko.

Göppingen je bez našeg Anušića u gostima osvojio dva boda čime je skočio na četvrto mjesto ljestvice. Göppingen je s 29:22 u Maxipark Areni svladao Ahlen-Hamm. U gostujućim redovima istaknuo se njemački reprezentativac Lars Kaufmann koji se šest puta upisao u strijelce.

Pobjedu je ostvario Wetzlar koji s 27:22 svladao Balingen-Weilstetten. Hannover-Burgdorf je bio uspješniji od Lu.-Friesenheima, bilo je 31:29, a Magdeburg je u sjajnoj i atraktivnoj utakmici bio bolji od Lemga (37:30).