Pirova pobjeda mladih Hrvata

Borna Rupnik • utorak, 29.03.2011.

Hrvatska mlada reprezentacija do 17 godina upisala je pobjedu u trećem kolu kvalifikacija za Europsko prvenstvo, no to joj nije bilo dovoljno za mjesto na smotri u Srbiji...

Nakon dva neriješena ishoda bez golova, protiv Portugala i Nizozemske, izabranici Ivana Gudelja, suprotstavili su se Austriji u završnoj utakmici turnira kvalifikacijskog turnira za Europsko prvenstvo 2011. godine u Srbiji, odigranoj u Barendrechtu.

Ovoga su puta naši nogometaši pronašli put do protivničke mreže, premda je u prvom poluvremenu opasno zaprijetio austrijski kapetan Gartner, koji je pogodio okvir gola. Uzvratio je Ivančić, a početkom nastavka je Banić dva puta zaustavljao Martschinka.

Vezane vijesti

Džoni je potom glavom promašio izglednu priliku, a u 57. minuti Šimunović iz blizine zakucava loptu pod prečku za vodstvo hrvatske selekcije. Deset minuta prije kraja Ivančić je poslužio Špehara, kojemu nije bilo teško zabiti za 2:0.

No, osvojeni bodovi nisu bili dovoljni za osvajanje prvog mjesta u skupini, jedinog koje je vodilo na europsku smotru. Naime, Nizozemska je pogotkom Boëtius iz 37. minuti pobijedila Portugal i sa sedam bodova putuje u Srbiju.

Hrvatska U17: Banić, Prenga, Šimunović, Elez, Pavičić (od 48' Brlek), Kovačić, Džoni (od 68' Kiš), Špehar, Ivančić, Tomašević, Radošević.

• Obrisan korisnik30.03.2011. u 01:29
    Šteta,šteta ,stvarno velika šteta,pogotovo za prvu utakmicu protiv Portugala u kojoj su naši cijeli drugi dio imali igrača više i toliko toga promašili!!
  • Obrisan korisnik29.03.2011. u 23:00