Premiership, 31. kolo, 03.04.2011, 14:30 h
Fulham 3:0 Blackpool
Blackpool

Blackpool sve bliže ponoru

Marin Vuković • nedjelja, 03.04.2011.

U prvoj nedjeljnoj utakmici 31. kola engleske Premier lige Fulham je na svom stadionu svladao Blackpool s uvjerljivih 3:0 i stigao korak bliže osiguranju prvoligaškog statusa. S druge strane, Blackpoolu se crno piše...

Ne tako davno Blackpool je bio hit engleske Premier lige, momčad promovirana iz Championshipa nizala je dobre rezultate i plijenila nerijetko riskantnom, ali i vrlo efikasnom igrom.

Lijepi dani sada djeluju kao davna prošlost, a nakon današnjeg uvjerljivog poraza na Craven Cottageu Ian Holloway i njegove Mandarine moraju se suočiti s realnom opasnošću ispadanja iz Premier lige.

Odličnu utakmicu danas je odigrao Bobby Zamora, koji se nakon duge pauze polako, ali sigurno vraća u ulogu jednog od ključnih igrača Fulhama. Zamora je u 23. minuti iskoristio pogrešno dodavanje Jamesa Beattieja i načeo mrežu gostiju, a samo pet minuta kasnije slobodan udarac Damiena Duffa glavom je pretvorio u vodstvo od 2:0.

Gosti iz Blackpoola zaigrali su nešto bolje u nastavku utakmice, no svaku mogućnost eventualnog povratka u utakmicu otklonio je Dickson Etuhu, pogodivši u 72. minuti za konačnih 3:0.

Blackpool se nakon 31. kola nalazi samo bod iznad zone ispadanja, dok je Fulham iz do jučer jednako nezavidne situacije stvorio zalihu od šest bodova prednosti ispred najbližeg kandidata za drugu ligu.