Löwen pobjedom na treće mjesto

Mario Glasnović • ponedjeljak, 04.04.2011.

Čupićev Rhein-Neckar Löwen bez većih poteškoća slavio je u gostima kod Melsungena Marija Kelentrića. U ostalim susretima 27. kola domaće pobjede upisale su momčadi Hannover-Burgdorfa i Wetzlara, a slavio je i posljednji Rheinland.

Nakon što su pobjedom nad Zagrebašima prošli u četvrtfinale Lige prvaka, Rhein-Neckar Löwen je nastavio s uspješnim igrama i u Bundesligi. U gostima kod Melsungena upisali su nova dva boda koja su ih pogurnula na treće mjesto ljestvice.

Lavovi su furiozno krenuli u susret tako da su već na poluvremenu vodili s devet pogodaka prednosti, bilo je 17:8. U nastavku utakmice domaći nisu imali snage, a ni kvalitetu za eventualni preokret pa je Rhein-Neckar Löwen je zasluženo upisao nova dva boda (37:28).

Za Löwen je igrao Ivan Čupić koji već duže vrijeme ne dobiva veću minutažu kod trenera Gudmundura Gudmundssona, ali se ipak uspio upisati u strijelce. Čupić je pogodio u 48. minuti pri rezultatu 29:18, potrebno je spomenuti da je za Melsungen branio Mario Kelentrić.

U redovima Lavova najbolji pojedinci bili su Uwe Gensheimer koji postigao osam pogodaka i Gudjon Valu Sigurdsson sa sedam golova. Kod domaćina se istaknuo Savas Karipidis koji se sedam puta upisao u strijelce.

U ostalim susretima 27. kola najzanimljivije je bilo u Hannoveru gdje je domaći Hannover-Burgdorf u dramatičnoj završnici pobijedio Balingen-Weilstetten sa jednim pogotkom razlike, bilo je 26:25 za domaćine.

Domaće pobjede upisale su momčadi Wetzlara i Rheinlanda koje su slavile nad Ahlen-Hammom odnosno Lu.-Friesenheimom. Momčad Lu.-Friesenheima prije tri dana odigrala je i zaostalu utakmicu 26. kola u kojoj su također izgubili, ovaj put od N-Lübbecka čije boje brani Ivica Blažičko, bilo je 34:26.