Lisice pobijedile Gummersbach

Mario Glasnović • srijeda, 30.03.2011.

Neočekivan poraz doživjela je momčad Kiela na domaćem parketu od Grosswallstadta. Aktualni prvak u Sparkassen Areni doživio je svoj četvrti ovosezonski poraz, rezultatom 28:25 svladao ih je Grosswallstadt. U drugome susretu vidjeli smo hrvatski obračun u kojem je berlinski Füchse bio bolji od Gummersbacha, bilo je 24:20 za Lisice.

Veliko iznenađenje napravila je momčad Grosswallstadta slavljem protiv aktualnog prvaka Kiela. Četvrtim ovosezonskim porazom Kiel je umanjio svoje šanse za obranu naslova jer sada vodeći HSV bježi šest bodova. Prvo poluvrijeme prošlo je u vrlo izjednačenoj igri. Nakon devet minuta igre Kiel je vodio s dva pogotka razlike (5:3). Grosswallstadt je okrenuo rezultat te je poveo sa 6:5. Do 25. minute igralo se gol za gol, a nakon toga gosti su pogotkom Csabe Szücsa pobjegli na dva pogotka razlike.

Golovima Palmarssona i Jiche Kiel se vratio u utakmicu, te se na odmor odlazi izjednačenim rezultatom, bilo je 12:12.

U drugome poluvremenu gosti su brzim akcijama postigli tri uzastopna pogotka, poveli su s 15:12. Grosswallstadt je do kraja utakmice zadržao prednost, a posebno su dramatične bile posljednje minute utakmice. U 57. minuti Ilić je golom iz sedmerca smanjio na 25:24, tada su domaći navijači očekivali potpuni preokret, no Michael Spatz s tri uzastopna gola utišao je deset tisuća gledatelja u Sparkassen Areni i postavio konačan rezultat, 28:25 za Grosswallstadt.

Aktualni prvak je ovim porazom kompromitirao obranu naslova. Najbolji strijelci u gostujućim redovima bili su Steffen Weinhold i Michael Spatz sa sedam golova. Dok je za Kiel najefikasniji bio Christian Zeitz sa osam i Filip Jicha koji je dodao šest golova.

U drugoj utakmici ovoga kola, berlinske Lisice pred domaćim navijačima svladale su hrvatsku koloniju iz Gummersbacha. Füchse je slavio rezultatom 24:20, a najbolji domaći pojedinac bio je Sven-Sö Christophersen sa osam pogodaka, a naš Ivan Ninčević je šest puta bio strijelac. Za Lisice je nastupio i naš bivši reprezentativac Denis Špoljarić.

Za Gummersbach je branio Vjenceslav Somić. Vedran Zrnić i Igor Anić su zabili tri pogotka, a Drago Vuković je postigao dva pogotka. Josip Valčić postigao je jedan pogodak u porazu gostiju.

Füchse je od 24. minute stekao rezultatsku prednost, koju je uspješno održavao do kraja susreta. Konačan rezultat utakmice bio je 24:20 za momčad iz Berlina.