Vori i Duvnjak osam, Čupić šest golova

Mario Glasnović • srijeda, 06.04.2011.

Hrvatski reprezentativci Igor Vori i Domagoj Duvnjak upisali su sjajan nastup u derbiju sjevera između Flensburga i HSV-a. Obojica su postigla po osam golova u pobjedi Hamburga, a dodatan razlog za slavlje donio im je Ivan Čupić koji je s Rhein-Neckar Löwenom pobijedio u gostima kod Kiela. Čupić je postigao šest pogodaka u velikoj pobjedi Lavova. Prednost vodećeg HSV-a nad drugoplasiranim Kielom iznosi osam bodova, a do kraja prvenstva igra se još sedam utakmica.

U utakmicama Bundeslige vidjeli smo sjajne rukometne predstave. Posebno se izdvajaju pobjede HSV-a kod Flensburga, te neočekivan poraz Kiela kod kuće od Rhein-Neckar Löwena. Kiel je zbog specifičnog rasporeda igrao izvanrednu utakmicu 31. kola, dok su HSV i Lemgo svojim pobjedama, a Göppingen remijem kompletirali 27. kolo rukometne Bundeslige.

HSV je u derbiju sjevera nadvisio svoje rivale, momčad Flensburga. U uzbudljivome susretu Hamburg je upisao važna dva boda u gostima koja su ih, zahvaljujući porazu Kiela, dovela pred osvajanje naslova prvaka. Razlika između prve dvije momčadi iznosi osam bodova, a do kraja prvenstva je samo sedam utakmica.

Vezane vijesti

U prvih 20 minuta utakmice obje su momčadi bile podjednake. Tek nakon toga gosti dolaze u vodstvo golovima naših reprezentativaca, Igora Vorija i Domagoja Duvnjaka. Vori je zabio za 10:9, a Duvnjak je povisio na 12:10 nekoliko minuta kasnije. Na odmor se otišlo s prednošću Hamburga od 15:13.

U nastavku utakmice Hamburg je održavao svoju prednost te na kraju i zasluženo slavio. Konačan rezultat utakmice bio je 34:30 za momčad HSV-a. Naši igrači odigrali su sjajnu utakmicu, Vori i Duvnjak zabili su po osam golova, a u pobjedi Hamburga sudjelovao je i Lacković koji se nije upisao u strijelce. U redovima gostiju potrebno je dodati i raspoloženog Lindberga koji je također postigao osam golova, dok se kod Flensburga najviše istaknuo Eggert sa 11 pogodaka.

U izvanrednoj utakmici 31. kola aktualni prvak Kiel pred domaćom publikom izgubio je od Rhein-Neckar Löwena rezultatom 33:31. Ivan Čupić sjajno je iskoristio svoju minutažu te je u pobjedi Lavova postigao šest pogodaka.

Gosti su na poluvremenu imali prednost od dva pogotka razlike, a do kraja utakmice domaćin nije uspio okrenuti rezultat, iako je u nekoliko navrata bio jako blizu. Osim Čupića raspoloženi su bili Gensheimer i Šešum koji su postigli po šest pogodaka. Prvo ime susreta bio je sjajni vratar Slawomir Szmal koji je skupio 22 obrane i tako pomogao Löwenu u velikoj pobjedi.

U ostalim susretima Lemgo je kod N-Lübbeckea Nikole Blažička upisao pobjedu (32:31), dok su Magdeburg i Göppingen bez Dalibora Anušića remizirali (24:24).

• Obrisan korisnik07.04.2011. u 20:32
    To je onaj pravi Duvnjak kakvog trebamo,po talentu i znanju on je jedan od najkompletnij i najboljiih vanjskih igrača na svijetu,od njega se s razlogom mora i treba očekivati ovoliki broj golova kao sinoć u svim jačim utakmicama!!
  • cimbo07.04.2011. u 07:41
    Duvnjak napokon počinje igrati kako se i očekuje od njega, vidjelo se i protiv Španjolaca da je podigao formu...