"Hrvatski" Benetton slavio, double-double Sutona

Vedran Babić • ponedjeljak, 04.04.2011.

U 24. kolu talijanskog prvenstva vodeći Montepaschi nije nastupio, njegova utakmica s Enelom odigrat će se tek 20. travnja, no zato su zaigrali svi ostali klubovi. Bennet Cantu' i Armani Jeans zadržali su drugu odnosno treću poziciju, a do važne gostujuće pobjede stigao je Benetton savladavši Angelico u dvoboju u kojemu su sudjelovala čak četiri Hrvata...

Goran Suton s jedne i Jasmin Repeša, Hrvoje Perić i Sandro Nicević s druge strane sastali su se u dvoboju Angelica i Benettona. Nakon lošeg ulaska u utakmicu i minusa od 11 koševa početkom druge četvrtine, gosti, koji su sredinom tjedna izborili Final Four Eurokupa pred svojim navijačima, napravili su preokret i na kraju slavili sa 79:77.

Domaćine je predvodio Jeff Viggiano s 20 poena i devet skokova, a najbolji skakač momčadi bio je Suton (11), koji je uz to postigao i deset koševa i tako stigao do double-double učinka. Kod gostiju iz Trevisa, Alessandro Gentile je ubacio 16, Perić 11, a Nicević osam uz šest skokova.

Bennet je pobjedom nad Fabi Shoesom zadržao drugu poziciju s omjerom 18-6. Bila je to čudna utakmica u kojoj su gosti u prvoj četvrtini postigli samo sedam koševa, domaćini u trećoj samo osam, da bi u posljednjih deset minuta Bennet ipak bio bolji s 12 razlike, što je u konačnici bilo dovoljno za pobjedu 67:56.

U svojevrsnom derbiju kola Armani Jeans je slavio u Avellinu 84:76 zahvaljujući odličnom drugom poluvremenu, kojeg je milanski sastav dobio rezultatom 51:35. Ibrahim Jaaber bio je najefikasniji igrač gostiju s 26 koševa, a domaćinu nije bila dovoljna odlična partija MVP-a kola Omara Abdula Thomasa (31 koš, 12 skokova).

Varese je uz doprinos Roka Stipčevića od devet koševa slavio na svom parketu protiv Pepsija iz Caserte (92:77), Jasmin Perković je za Vanoli-Bragu postigao dva koša u visokom porazu u Pesaru kod Scavolinija (82:59), Lottomatica je stigla tek do svoje 11. pobjede protiv Banca Tercasa, a Dinamo Sassari je trijumfirao u Bologni.