Junak 3:1 Mosor
Mosor

Sinjanima nova tri boda

Mišo Gulić • subota, 09.04.2011.

U Sinju su susret 22. kola 2. HNL odigrali Junak i Mosor, a slavili su domaći rezultatom 3:1 i time nakon tri kola upisali prvi trobod.

Vrlo dobru nogometnu predstavu prikazali su danas nogometaši Junaka i Mosora. Igralo se vrlo otvoreno sa obje strane što je iniciralo mnogo zanimljivosti oko oba šesnaesterca.

Na prvu priliku čekali smo do pete minute kada je Bože Poljak iz dobro odmjerenog slobodnog udarca sa 25 metara izmamio uzdahe publike, a na odbijanac je zakasnio Banić-Škojo.

Mosor je najizgledniju priliku za pogodak imao u 18. minuti susreta, kada je u vrlo izglednoj prilici bio Repić, ali se pravovremenom reakcijom istakao domaći vratar Runje i na zadovoljstvo domaćih navijača otklonio opasnost.

U sudačkoj nadoknadi prvog dijela iz slobodnog udarca sa desne strane nabacio je Poljak, a gostujući kapetan Kotromanović sa pet metara šalje loptu u vlastitu mrežu pa Junak na odmor odlazi sa 1:0.

Sinjani su prednost povećali u 53. minuti, kada je pogriješio gostujući igrač Marko Koštić te loptu dodao Midenjaku, koji se zatim sjurio u šesnaesterac gostiju i hladnokrvno matirao vratara Šolića.

Mosor je odgovorio golom Marina Koštića u 58. minuti iz slobodnog udarca sa 25 metara, a lopta se u mrežu odbila od lijeve vratnice i tako utakmicu ponovno doveo u okvire neizvjesnosti.

Svaku sumnju u pobjedu domaći su otklonili u 74. minuti kada je sjajnim dodavanjem Barać uposlio Petričića koji prizemnim udarcem matira vratara gostiju i povisuje rezultat na konačnih 3:1.

Na kraju vrijedi izdvojiti kako su Sinjani zasluženo slavili, dok gostima iz Žrnovnice valja čestitati na vrlo otvorenoj igri. Domaći su pobjedom napravili bitan korak prema opstanku, dok će gosti svoju priliku morati tražiti u narednim utakmicama.

Hrvoje Mandac, kapetan Junaka: "Zadovoljan sam kako smo odigrali današnji susret, a gol na kraju prvog dijela bio nam je velik vjetar u leđa. Bili smo svjesni važnosti ove utakmice i sretan sam što smo došli do novih bodova."

Luka Kotromanović, kapetan Mosora: "Mislim da smo odigrali dobru utakmicu, ali nažalost nismo uspjeli doći do bodova. Nas sada čeka težak zadatak vezano za opstanak i moramo još više zapeti u nastavku sezone."