2. HNL: Lučko slavilo u derbiju

Mišo Gulić • nedjelja, 10.04.2011.

"Obračun na vrhu" odigran je u Lučkom gdje su domaći svladali Goricu i tako joj se primakli na samo dva boda, dok se za opstanak i dalje vodi vrlo neizvjesna bitka.

Pomorac je u Kostreni dočekao HAŠK i nakon prvog dijela bio je u rezultatskom minusu. Poveli su gosti preko Bakovića u 37. minuti susreta te tako na odmor otišli i više nego zadovoljni. U drugi dio domaći su krenuli vrlo žustro i izjednačili u 52. minuti golom Prelčeca. Kostrenjani su dominaciju naplatili pred sam kraj susreta i golovima Tomića i Šabana došli do vrijednih bodova.

Jako zanimljivo bilo je u derbiju kola između drugoplasiranog Lučkog i vodećeg gosta iz Velike Gorice. Poveli su domaći u 12. minuti, a pogodak za 1:0 postigao je Rak i tim rezultatom se otišlo na odmor. U nastavku susreta nakon izjednačenja gostiju, golom Tomislava Peka u 61. minuti, silni prosvjedi domaćih rezultirali su crvenim kartonima treneru Biškupu i rezervnom vrataru Kobetiću. Za novo vodstvo Lučkog pogađa Sarić u 72. minuti i tako svoju momčad dovodi do nova tri boda i samo minus dva u odnosu na Goricu.

U Solinu su se gosti iz Suhopolja sasvim neočekivano držali sve do 76. minute kada Branimir Borozan matira gostujućeg vratara Kulića, a svaku dvojbu otklonio je Radovniković pred sam kraj susreta. Izuzetno važni bodovi za Solin i nešto komotnija situacija pred nastavak prvenstva, dok će gosti teško zadržati drugoligaški status.

Nakon dva uzastopna poraza Imoćani su našli svoju žrtvu u Vukovarcima i tako iz Slavonije odnijeli sva tri boda. Unatoč nekoliko prilika, u prvom dijelu mreže su mirovale i na odmor se otišlo sa početnih 0:0. Otvaranje drugog dijela pripalo je gostima pa je Krištić pogodio za 0:1 u 47., a konačnih 0:2 isti igrač postavlja u 66. minuti. Porazom su Vukovarci ozbiljno kompromitirali svoje izglede vezane za opstanak.

Vinogradar je u Mladini tražio priliku za vrlo važna tri boda, ali na kraju su morali podjeliti plijen sa gostima iz Zagreba. Golom Stipkovića iz 25. minute domaći su prvo poluvrijeme zaključili vodstvom od 1:0. Uporni gosti do zasluženog izjednačenja dolaze preko Tadića u 64. minuti susreta, a 1:1 bio je i konačni rezultat. Mladinjani su tako samo dva boda iznad zone ispadanja i predstoji im grčevita borba za očuvanje drugoligaškog statusa.

Međimurje je vrlo opasno živjelo protiv gostiju iz Slavonskog Broda i na poluvremenu gubilo sa 0:1, a strijelac je bio Hrvoje Tokić. Nastavak susreta donosi nam nešto konkretniju igru domaćih pa golovima Kokota i Begovića ipak dolaze do vrijedne pobjede od 2:1..