Cedevita iz trećeg pokušaja dobila Zagreb

Ante Zovko • subota, 09.04.2011.

U trećem ovosezonskom okršaju dviju zagrebačkih momčadi Cedevita je uspjela svladati Zagreb. Pobjedom 97:93 momčad Aleksandra Petrovića preuzela je vodstvo u Ligi za prvaka.

Zagreb je ove sezone u oba ogleda bio bolji od Cedevite u NLB ligi. U Ligi za prvaka obje su momčadi bile do večeras neporažene, a Cedevita je ostala sama na vrhu pred Final Four Eurokupa u Trevisu sljedećeg vikenda.

U utakmici u kojoj je obrana bila manje važna i u kojoj je Cedevita kao službeni gost uglavnom vodila istaknuo se Bracey Wright s 32 poena, a Mravi su potpuno podbacili s linije za tri poena. Bili su precizni u 12 od 36 pokušaja.

Zagreb je već na početku susreta pokazao kako mu šut večeras neće biti jača strana. Gosti su to iskoristili i poveli 10:1, ali kad nije išlo izvana, Mravi su počeli gurati Luki Žoriću i on s pet uzastopnih poena uz podršku suigrača vraća na 9:12. S dvije trice Wright opet je dignuo razliku (20:11), ali trice Rančića i Mulaomerovića drže prihvatljivu razliku.

Druga četvrtina počinje puno izjednačenije, uz mnogo promašenih šuteva, pogotovo sa Zagrebove strane. Ipak, Cedevita opet radi razliku (34:40), a prije nego što je ona postala izraženija, Mladen Erjavec opet je pozvao minutu stanke. Međutim, razlika se povećala (34:44), a opet kestenje iz vatre vadi Rančić s dvije trice (40:46), da bi se na poluvrijeme otišlo s 40:48

Cedevita u nastavku čvrsto drži stečenu razliku, a Wright i Vukušić, najistaknutiji dvojac u redovima gostiju, na trenutke je podižu na desetak razlike. Sredinom treće četvrtine Zagreb pojačava obranu i rezultat je niz grešaka Cedevite te nekoliko promašenih šuteva - rezultat se logički mijenja - Žorić smanjuje na 55:59. Međutim, tek što su se približili, Mravi opet gube kontrolu i Wright trećom tricom vraća na plus devet (55:64), što je Cedevita jedno vrijeme održavala, ali onda u završnici trećeg dijela Mulaomerović s pet vezanih poena, i Heytvelt, dovode utakmicu u egal (69:72).

Nervoza se uvukla u gostujuće redove početkom zadnje četvrtine i dotad sjajni Wright radi niz pogrešaka, a Zagreb poenima Simona prelazi u vodstvo. Ono ipak nije dugo potrajalo. Wright, Rudež i Baždarić preokreću situaciju u gostujući korist i u posljednjoj minuti Cedevita ima 89:82. Vratili su nadu Žorić i Mulaomerović smanjivši na tri razlike, ali Cedevita opet odlazi na nedostižnu prednost.

Standardno najbolji u Zagrebovim redovima bio je Žorić (25 poena, šest skokova, tri asistencije, jedna blokada), ali je zbog osobnih na parketu boravio samo 28 minuta. Simon je ubacio 18, ponajviše u drugom poluvremenu, iskusni Mulaomerović imao je 16, Rančić 12, dok je Renfroe bio poprilično samozatajan u odnosu na prošlih nekoliko utakmica s devet poena, jednim skokom i pet asistencija.

Kod pobjednika neupitno prvo ime bio je Wright s 32 ubačaja, sedam skokova, tri ukradene lopte i tri asistencije. S 20 poena pratio ga je Vukušić, 13 je dodao Rudež uz pet skokova. Draper je imao devet poena, pet skokova i šest asistencija.

• Obrisan korisnik10.04.2011. u 13:29
    lijepo je vidjeti dva ravopravna košarkaška kluba i borbu za naslov koja je napokon neizvjesna :-)))
  • Obrisan korisnik10.04.2011. u 12:08
    Onaj Wright je stvarno odličan igrač,oduševio me!
  • Obrisan korisnik10.04.2011. u 09:58
    i,da ..dugo nisam vidio lošiji komentar košarkaške utakmice ...
  • Obrisan korisnik10.04.2011. u 09:53
    kasun je malo često "ozlijeđen" ili "ima gripu" .. to je takav lik ..
  • Obrisan korisnik10.04.2011. u 09:20
    nisan gleda utakmicu pa jel mi može neko reći je li onaj muhvić ima kakve greške kod suđenja?