Alkar uručio Zaboku peti poraz

Iz dvorane SŠ Bedekovčina:Goran Markuš • subota, 09.04.2011.

Nakon pet kola Lige za prvaka u svojoj dvorani u Bedekovčini Zabočani su ponovno pokleknuli i zahvaljujući sjajnom ulasku u utakmicu gosti iz Sinja stigli su do novog slavlja...

Iako su nam uvodne minute donijele prilično izjednačujuću igru s obje strane terena vrlo brzo gostujući Alkar uskočio je u višu brzinu, preuzeo inicijativu i ponajviše zahvaljujući 11:3 seriji do kraja četvrtine pobjegao na sjajnih 16 poena razlike.

Međutim, kako se Alkar odvojio tako su ih Zabočani i stigli. Naime, domaćin sjajno otvara narednih deset minuta igre i 12:0 serijom vrlo brzo dolaze na tek četiri poena razlike da bi na poluvrijeme otišli tri poena "kratki".

Dvjestotinjak domaćih gledatelja nadalo se nastavku uspješnog nastupa njihovih košarkaša, no ovog puta gosti su bili ti koji još jednom preuzimaju inicijativu i uz vrlo precizan šut ponovno odlaze na 11 poena prednosti.

I ovog puta Zabok se vratio i uoči posljednjih deset minuta dolaze na tek osam poena zaostatka, no svega deset poena gostiju u posljednjoj četvrtini pokazalo se sasvim dovoljnim za osiguranje druge pobjede Alkara u Ligi za prvaka. Naime, Zabočani su postigli tek dva više i utakmicu priveli kraju sa šest poena "manjka".

Dok se kod Zabočana posebno istaknuo domaći dvojac Robert Lež (17 poena, 4 skoka) - Igor Peklarić (15 poena) za Alkar odličan posao odradio je trio Mirko Modrić (19 poena, 4 skoka) - Ante Delaš (18 poena, 6 skokova, 4 asistencije) - Željko Župić (16 poena, 6 skokova, 4 asistencije).

• Obrisan korisnik10.04.2011. u 10:57
    neka danas cibona dobije splita, alkar u sljedecem kolu dobije cibonu i eto alkara u final fouru. hehe malo vjerovatno al moguce