Zadar Boriku pokazao tko je gazda

Lovro Štrbinić • subota, 09.04.2011.

Nakon mnogo godina susret Zadra i Borika bio je najavljivan kao pravi gradski derbi. Taj epitet ova utakmica opravdala je samo u prvoj četvrtini, a kasnije je dvoboj postao jednosmjeran i Borik je sa 77:45 upisao najteži poraz u Ligi za prvaka.

Zahvaljujući slaboj sezoni Zadra i dobrom startu u Ligu za prvaka momčadi Borika pred susret ovih dvaju klubova u Višnjiku nerijetke su bile najave prema kojima smo mogli očekivati izjednačen dvoboj. Iz redova kluba koji igra u Jazinama dolazile su suprotne informacije, ali teško je bilo vjerovati da nakon što su prouzročili probleme Zagrebu i Cedeviti igrači Borika neće skupo prodati kožu i gradskim rivalima.

No, neizvjesnost je večeras trajala samo prvih desetak minuta jer se nakon toga momčad pod vodstvom Pina Grdovića počela odvajati i preuzimati rezultatsku inicijativu. Nakon 14:13 u uvodnoj četvrtini u drugoj je to izgledalo nešto bolje za Cara i suigrače.

Zahvaljujući dobre igre u posljednjih nekoliko minuta poluvremena prednost Zadra raste preko deset razlike i na predah odlaze s lagodnih 35:24. Međutim, to još uvijek nije bio rezultat koji je sugerirao da će se u drugom poluvremenu dogoditi pravi raspad Borika.

U prvih nekoliko minuta drugog dijela u potpunosti je riješeno pitanje pobjednika jer su domaćini bez problema poentirali u napadu, dok je ista stvar njihovim protivnicima predstavljala veliki problem. U deset minuta treće četvrtine Borik je ubacio samo devet poena, a uz 26 poena Zadra nakon 30 minuta na semaforu je pisalo 61:33.

Posljednjih deset minuta bilo je samo odrađivanje posla, a razlika je na kraju narasla na velikih +32 (77:45). To je četvrti i najteži poraz Borika u ovosezonskoj Ligi za prvaka, a Zadru je ovo bila četvrta pobjeda u pet dvoboja. Ponovno je danas najraspoloženiji bio Car s 18 poena i šest asistencija, a pratio ga je Marčinković s pet poena manje. Kod Borika je jedini zadovoljio Petani s 14 poena (četiri trice) i šest skokova.