Primera División, 31. kolo, 09.04.2011, 20:00 h
Barcelona
Barcelona 3:1 Almería
Almería

Mario Glasnović • subota, 09.04.2011.

Vodeća momčad Primere na Camp Nou je svladala posljednju momčad prvenstva – Almeriju. Iako su gosti poveli u 50. minuti, Katalonci nisu dopustili iznenađenje. Dva pogotka Messija i jedan Thiaga Alcantare bili su dovoljni za nova tri boda Barcelone.

Jose Guardiola u ovoj utakmici priliku je dao Thiagu Alcantari i Bojanu Krkiću, u obrani je uz Piquea zaigrao Milito, dok je na vratima bio Pinto.

Nakon prvih deset minuta "mirovanja", gosti su nekoliko minuta vršili pritisak na vrata Barcelone, imali su i tri uzastopna udarca iz kuta, ali nisu opasnije zaprijetili vrataru Pintu.

Katalonci su prvu priliku imali u 16. minuti, Bojan Krkić probio je desnu stranu i ubacio u sredinu, na centaršut je naišao Thiago Alcantara koji je šutirao preko vrata.

Pet minuta kasnije Leo Messi šutirao je prema vratima, lopta je završila u bloku obrambenih igrača i završila u korneru. Barcelona je strpljivo gradila svoju igru, no gostujući igrači uzvratili su čvrstom obranom.

Andres Iniesta u 26. minuti je ušao u šesnaesterac, prevario Almerijinog stopera i pucao preko vrata. Dvije minute kasnije Messi je sjajnim driblingom nanizao nekoliko igrača, u trenutku udarca lopta mu je malo prešla preko noge te je završila izvan okvira gola.

Guardiola je u 28. minuti bio primoran mijenjati, jer se ozlijedio Bojan Krkić. Umjesto mladoga napadača ušao je iskusni David Villa.

U 32. minuti iz obrane je stigao Brazilac Maxwell te je iz daleka probao svoj udarac, no nije bio dovoljno precizan da bi prevario vratara Almerije, Diega Alvesa. U sljedećem napadu Messi je izašao sam pred vratara, no udarac Argentinca obranio je brazilski čuvar mreže.

Sljedeću pravu priliku vidjeli smo u posljednjim trenutcima prvoga dijela. Messi je šutirao s desne strane, Diego Alves dobro je reagirao i skrenuo loptu u korner. Sudac je nakon toga označio kraj prvoga poluvremena.

Nastavak utakmice Barcelona je otvorila sjajnom prilikom u kojoj se našao David Villa. Španjolac je u 49. minuti pogodio stativu. Nakon samo jedne minute gosti su šokirali Nou Camp i poveli. Poslije brze kontre Pablo Piatti dodao je loptu do Corone koji je sigurno pogodio za 0:1.

Zadovoljstvo gostujućih navijača nije dugo trajalo. Tri minute kasnije Gabriel Milito uputio je dugu loptu u šesnaesterac Almerije, Villa je krenuo prema njoj, a u trenutku kada je vratar Alves išao uhvatiti loptu Španjolac je pao. Sudac je sudio jedanaesterac kojeg je precizno izveo Leo Messi.

Barcelona je nakon izjednačujućeg pogotka imala nekoliko dobrih prilika. U 56. minuti Iniesta je dodao loptu do Davida Ville, španjolski napadač odlično je pucao, ali Diego Alves još bolje je obranio udarac. Villa je mogao do pogotka i četiri minute kasnije. Messi je sjajnim potezom prebacio obranu gostiju, a Villa je glavom šutirao ravno u vratara Alvesa.

Nakon niza promašenih prilika Katalonci su poveli u 64. minuti. Leo Messi je izveo udarac iz kuta, a glavom je gol postigao 19-godišnji Thiago Alcantara. Mladi veznjak tri minute kasnije izašao je iz igre, a umjesto njega je ušao Keita.

Trener gostiju Roberto Olabe pokušao je s dvije promjene osvježiti svoju momčad, ušli su Feghouli i Goitom, no nije bilo promjene rezultata. Iako je Barcelona dominirala i imala veći posjed lopte (preko 70%), nije bilo konkretnijih prilika.

Iniesta je u 77. minuti probao udarcem iz vana, ali nije bio precizan. Dvije minute prije kraja Dani Alves je snažno šutirao, a lopta se od gostujućeg stopera odbila u korner.

Konačan rezultat utakmice postavio je Leo Messi u 90. minuti. Bio je to 29. pogodak sjajnog Argentinca u Primeri.