Premiership, 32. kolo, 10.04.2011, 14:30 h
Blackpool 1:3 Arsenal
Arsenal

Arsenal uspješno kroz Bloomfield Road

Marin Vuković • nedjelja, 10.04.2011.

Nogometaši Arsenala nisu podlegli pritisku nakon subotnje pobjede Manchester Uniteda, na potencijalno neugodnom gostovanju u Blackpoolu upisali su pobjedu od 3:1 i ostali u utrci za naslov prvaka.

Arsenal je više-manje rutinskom predstavom na Bloomfield Roadu došao do pobjede nad Blackpoolom i zaostatak za Manchester Unitedom i nakon 32. kola zadržao na sedam bodova, uz utakmicu manje od vodeće momčadi prvenstva.

Jens Lehmann

Premda pozvan tek kao "vatrogasac" kako bi u igru ušao u slučaju krajnje nužde, nitko se nije nadao da će Jens Lehmann zaista dobiti priliku među vratnicama Arsenala.

Međutim, kako se uoči utakmice ozlijedio Manuel Almunia, njemački je internacionalac morao navući rukavice i u svojoj 41. godini prvi put nakon 2008. godine stati na vrata Arsenala.

Štoviše, u slučaju da se Lehmann ozlijedio ili zaradio crveni karton, Arsenal za njega nije imao zamjenu. U tom bi slučaju vratarske rukavice morao preuzeti netko od igrača, a po vlastitom priznanju nakon utakmice to bi bio Robin van Persie.

Lehmann je na koncu odigrao solidnu utakmicu, premda nije uspio sačuvati praznu mrežu. Nakon završetka ogleda na Bloomfield Roadu na pitanje treba li ostati na vratima i u sljedećoj utakmici odgovorio je pak u svom stilu: "Baš me briga."

Topnicima je za postizanje radne temperature trebalo petnaestak minuta, a tada su preciznim loptama počeli lomiti domaću obranu i već u 18. minuti došli do vodećeg pogotka. Akciju je počeo i završio Abou Diaby i Arsenalu donio vodstvo nakon asistencije Robina van Persieja.

Samo tri minute kasnije Arsenal je još jednom lijepom akcijom istaknuo sve slabosti obrane Blackpoola, a ovaj put egzekutor silovitim udarcem bio je Emmanuel Eboue. Mogli su gosti do odmora riješiti pitanje pobjednika, a najbliže trećem pogotku bio je Samir Nasri, koji je krajem prvoga dijela pogodio vratnicu.

Ian Holloway je u svlačionici očito "nabrijao" svoje igrače, koji su u nastavak ušli tražeći što je moguće raniji pogodak. U tome im je pomogao i Arsenal neobjašnjivim nizom pogrešaka i nonšalancije, što je domaćin i kaznio u 52. minuti pogotkom Taylora-Fletchera.

Blackpool je odjednom dobio krila i u nekoliko navrata mogao i do izjednačujućeg pogotka, a vidjevši da je vrag odnio šalu Arsene Wenger je na napadačku igru domaćina odgovorio ubacivanjem Thea Walcotta.

Upravo se taj potez pokazao ključnim, jer je 14 minuta prije kraja upravo Walcott pobjegao prorijeđenoj obrani Blackpoola i s desne strane ubacio za Van Persieja, a ovaj s pet metara zapečatio sudbinu domaćina.