Premiership, 32. kolo, 11.04.2011, 21:00 h
Liverpool 3:0 Manchester City
Manchester City

Liverpool deklasirao Manchester City

Marin Vuković • ponedjeljak, 11.04.2011.

Na obilnom kišom natopljenom Anfieldu nogometaši Liverpoola u posljednjoj su utakmici 32. kola Premier lige u potpunosti nadigrali Manchester City. Gostima s Eastlandsa dvaput je presudio Andy Carroll, a jedan je pogodak dodao i Dirk Kuyt.

Derbi 32. kola Premier lige u potpunosti je opravdao očekivanja, premda se samo jedna momčad pojavila na travnjaku Anfielda. Liverpool je usprkos izostanku kapetana Stevena Gerrarda u svakom segmentu nogometne igre nadigrao goste iz Manchestera, a Kenny Dalglish u potpunosti nadmudrio Roberta Mancinija.

Lepršavi i rastrčani Redsi na kraju su slavili s visokih 3:0, premda ni taj rezultat ne predstavlja pravu sliku odnosa snaga. City je bio slab, nemoćan, bezidejan i pravo je čudo što osim onog igračkog nisu zabilježili i još teži rezultatski debakl.

"Napravio sam pogrešku, ja sam kriv. Jako mi je žao zbog navijača", izjavio je nakon utakmice menadžer Manchester Cityja Roberto Mancini, potvrdivši kako je malo vjerojatno da će Carlos Tevez biti spreman za subotnji nastup protiv gradskog rivala u polufinalu FA kupa.

Najzaposleniji čovjek na travnjaku od prvih je trenutaka utakmice bio Cityjev vratar Joe Hart, koji je prvi put kapitulirao već u 13. minuti utakmice. Andy Carroll je fantastičnim udarcem najavio blistavu večer i s preko 25 metara doveo Liverpool u vodstvo.

U istoj minuti Mancinijevu večer dodatno je pokvarila ozljeda zadnje lože Carlosa Teveza, koji je morao napustiti igru i njegov nastup u polufinalu FA kupa sljedećeg vikenda pod velikim je znakom pitanja.

U igri ga je zamijenio Mario Balotelli, o čijem nastupu najbolje govori činjenica da je potkraj utakmice i on preselio na klupu. Drugi napadač gostiju Edin Džeko gotovo je cijelu utakmicu bio posve neprimjetan.

Na krilima vodećeg pogotka domaćin je nastavio s pritiskom i nakon nešto više od pola sata igre praktički riješio utakmicu u svoju korist. U 34. minuti veliku je i dugotrajnu gužvu u šesnaestercu gostiju pogotkom za 2:0 okončao Dirk Kuyt, a već u sljedećem napadu Carroll se u svom stilu vinuo nebu pod oblake i glavom postavio konačnih 3:0.

Premda je tempo u nastavku donekle pao, Liverpool je indisponiranim gostima mogao postići još najmanje tri pogotka. Posebno "gladan" bio je Luis Suarez, koji se do kraja utakmice ipak nije uspio upisati u strijelce.

Liverpool je tako došao do treće pobjede u posljednja četiri kola, a Manchester City osim rušenja atmosfere uoči polufinala kupa kompromitirao i svoje izglede da sljedeće sezone nastupi u Ligi prvaka. Tottenham uz utakmicu manje ima priliku bodovno se izjednačiti s Mancinijevom momčadi.

• Obrisan korisnik13.04.2011. u 08:03
    Znam ja da Johnson igra desno ali ako je mali Flanagan svoju prvu utakmicu odigrao ovako na toj desnoj strani i ako tako nastavi bio bi grijeh izvaditi ga iz momcadi pa bi zato prebacio Johnsona lijevo koji moze i tamo odigrat i biti ubojit u napadu,ima udarac dobar i s te strane bi cak cesce isao... [više na forumu]
  • snoopy12.04.2011. u 19:27
    pogrešio si i sa Johnsonom, on je igrao lijevo samo silom prilika, zbog ozljeda, igra cijelu karijeri desnog beka, slažem se da treba imati širinu, a to baš nisu igrači za klupu, a Liverpool prvenstveno sad treba pojačanje u sredini, još jedan pravi veznjak
    snoopy
  • snoopy12.04.2011. u 19:24
    vjerovatno to misli, a Bastos je bio bek samo kod Dunge koji nije pozvao ni Marcela i Maxvela, pa je prošao kako je prošao
    snoopy
  • Obrisan korisnik12.04.2011. u 14:02
    A po meni je Dinho u svojim pijanim danima opet po svemu bolji od Kranjcara u svojim bilo kojim danima . . .
  • Obrisan korisnik12.04.2011. u 13:37
    Kako bih ih uklopio kazes ? Oprosti ali ja vidim puno igraca koji su na klupi a kostaju jako puno pa cak i vise od 20 000 000 eura a ja pricam o jednom jakom Liverpoolu sa dugom klupom koji se bori na 3-4 fronta a ne samo o prvih 11. Ako ti mislis da 11 igraca donosi trofeje dok su ostali samo... [više na forumu]