Premiership, 32. kolo, 09.04.2011, 13:45 h
Wolverhampton 0:3 Everton
Everton

Vukovi pali za 45 minuta

Marin Vuković • subota, 09.04.2011.

Nogometaši Evertona s tri su prekrasna pogotka u samo 45 minuta slomili otpor Wolverhamptona i kući s Molineuxa odnijeli dragocjena tri boda.

Utakmicom Wolverhamptona i Evertona na stadionu Molineux otvoreno je 32. kolo Premier lige, a bodovi su otišli u ruke gostiju nakon uvjerljive pobjede od 3:0. Do tog rezultata nogometaši Evertona došli su već u prvih 45 minuta, nakon čega su utakmicu bez većih problema priveli kraju.

Sva tri pogotka gostiju iz Liverpoola prava su nogometna remek djela i teško je bilo kojeg od njih proglasiti najboljim. U 21. minuti Leon Osman je našao prostora na desnoj strani i ubacio u šesnaesterac, a do lopte je prije domaćeg vratara došao Jermain Beckford i lijepim udarcem glavom skrenuo je u mrežu.

Osamnaest minuta kasnije gledatelji na Molineuxu mogli su svjedočiti rijetkom trenutku. Loptu je na rubu šesnaesterca primio Phil Neville i prelijepim je udarcem zakucao u gornji lijevi kut Hennesseyjeva gola. Bio je to prvi pogodak Nevillea na gostovanju od 2001. godine.

Svaka nada domaćina u povratak ugašena je u posljednjoj minuti prvoga dijela, kada je Dinjar Biljaletdinov povukao loptu okomito prema šesnaestercu i zatim s dvadesetak metara udaljenosti poslao neobranjivu bombu u gornji lijevi kut za visokih i nedostižnih 3:0.

U drugom je poluvremenu tempo očekivano pao, kao da su i jedni i drugi jedva čekali posljednji sučev zvižduk. Everton je s nova tri boda došao na samo bod od šestog mjesta i svog gradskog rivala Liverpoola, dok Wolverhampton opasno tone prema drugoligaškom društvu.