Dobar posao Lazija na Siciliji

Ivana Spahija • nedjelja, 17.04.2011.

Odigrano je još šest susreta 33. kola Serie A. Nogometaši Lazija uspješno su odradili neugodno gostovanje na Siciliji, gdje su uvjerljivo svladali Cataniju i uzeli važne europske bodove. Novi posrtaj na putu prema plasmanu u Europu doživjeli su nogometaši Juventusa, koji nisu uspjeli uzeti pobjedu Fiorentini. Važnu pobjedu u borbi za opstanak ostvarila je momčad Cesene, dok je Lecce u sučevoj nadoknadi ugrabio vrijedan bod spasa...

Nogometaši Lazija odigrali su lijepu predstavu na Siciliji, gdje su rezultatom 4:1 svladali nemoćnu Cataniju i uzeli važna tri boda u borbi za plasman u Ligu prvaka, a valja istaknuti da je ovo prva pobjeda Rimljana nad Catanijom još od proljeća davne 1961. godine. Momčad Edoarda Reje odigrala je vrlo dobrih 90 minuta i zasluženo uzela pobjedu koja je donosi korak bliže plasmanu u Ligu prvaka. Catania, s druge strane, ne može biti zadovoljna ovakvim ishodom, nakon ovog poraza nalazi se na 14. mjestu, ali je od zone ispadanja dijele samo četiri boda.

Utakmicu su bolje otvorili nogometaši Lazija, koji su do vodstva mogli doći već u šestoj minuti, ali je dobar pokušaj Floccarija uspješno zaustavio vratar Catanije Andujar. Gosti su ponovno zaprijetili u 16. minuti, Hernanes je obranu Catanije uhvatio na spavanju, a potom je loše loptu poslao pokraj gola. Bez prilike nisu ostali ni domaćini, Silvestre je u 25. minuti potražio vrata Lazija, a loptu je s gol-crte uspio izbiti Bresciano.

Pritisak se Laziju isplatio u 40. minuti susreta, Lichtsteiner je dodao za Hernanesa, koji je pronašao put do mreže Andujara za vodstvo Lazija od 1:0. Odmah u otvaranju drugog dijela, u 46. minuti, domaćini su došli do izjednačenja. Muslera je uspio odbiti udarac Bergessija, ali se na pravom mjestu našao Schelotto i pospremio loptu u mrežu Lazija.

Radost Sicilijanaca nije potrajala dugo, u 56. minuti je Mauri nakon asistencije Zaratea pronašao put do mreže Andujara, a domaćini su inzistirali da se Mauri našao iza leđa njihove obrane. Catania je do novog izjednačenja mogla doći u 65. minuti, Bergessio je pobjegao gostujućoj obrani, ali je njegov udarac uspješno zaustavio Muslera. Mreža domaćina ponovno se tresla u 78. minuti kada je Floccari svojim pogotkom gostima donio vodstvo od 3:1, a dobar posao Rimljana na Siciliji zaokružio je Zarate pogotkom u 91. minuti za konačnih 4:1 i važno slavlje Lazija.

U jednom od na papiru jačih dvoboja ovog kola, bodove su bez pogodaka podijelili Fiorentina i Juventus. Nogometaši Stare dame došli su u goste Violama tražeći pobjedu koja bi ih donijela bliže zoni Lige prvaka, a u Torinu se vraćaju samo s osvojenim bodom iz dvoboja bez previše pravih prilika. Juventus nakon ovog remija drži sedmo mjesto i za trenutno četvrtim Lazijem zaostaje osam bodova, a Fiorentina se s novim bodom našla na desetom mjestu na ljestvici.

Prvo poluvrijeme proteklo je bez pogodaka, ali i bez puno prilika za promjenu rezultata s obje strane. Domaćini su dominirali na samom početku dvoboja, do vodstva su mogli doći u 14. minuti, ali je udarac Cercija prohujao iznad grede, a sedam minuta kasnije Mutu je također loptu poslao iznad gola. Juventus je najbliže golu bio u 30. minuti, dobro je gađao Matri, ali je lopta završila iznad gola.

Početkom drugog poluvremena agresivnije su krenuli gosti, koji su mogli povesti u 46. minuti susreta, ali je dobar pokušaj glavom Bonuccija uspio obraniti Boruc. Sedam minuta kasnije pokušala je uzvratiti Fiorentina, Cerci je pobjegao svojim čuvarima, ali ga je Bonucci zaustavio u prodoru prema vratima. Do kraja susreta obje momčadi nisu došle do značajnijih prilika za pobjedu pa se semafor zaustavio na konačnih 0:0 za raspodjelu bodova.

Čak šest pogodaka vidjeli su navijači na stadionu u Lecceu, gdje je istoimeni domaćin rezultatom 3:3 podijelio bodove s Cagliarijem. Nogometaši Leccea u posljednjim su minutama dvoboja uspjeli nadoknaditi dva pogotka zaostatka i u konačnici uzeti vrijedan bod koji ih stavlja na 16. mjesto, izvan zone ispadanja. Cagliari je do 88. minute imao vodstvo od 3:1, a potom su Fabiano i Corvia pogocima u 88., odnosno 94. minuti uzeli važan bod Lecceu.

Važnu pobjedu ostvarili su nogometaši Cesene, koji su s minimalnih 1:0 na domaćem terenu svladali Bari i uzeli vrijedna tri boda u borbi za opstanak u prvoj ligi. Vrijednu pobjedu Ceseni donio je pogodak Bogdanija iz 48. minute koji je stavlja na 17. mjesto, na sam rub zone ispadanja. Bari, s druge strane, pomalo potpisuje kapitulaciju, pet kola uoči kraja sezone za sigurnom zonom zaostaje 13 bodova i čini se da postaje prvi sigurni putnik u Serie B. Naš Igor Budan ovaj je dvoboj proveo na klupi Cesene.

Sigurnu domaću pobjedu ostvarila je Genoa, koja je s visokih 3:0 svladala slabašnu Bresciju i uzela tri boda za trenutni uspon na 11. mjesto na ljestvici. Genoa je povela pogotkom Rafinhe u 51. minuti, a dobar posao domaćina na Marassiju dovršili su Berardi autogolom u 71. minuti te Antonelli pogotkom u 90. minuti susreta. Brescia je nakon ovog poraza zakomplicirala borbu za opstanak iako pet kola uoči kraja sezone ima pet bodova zaostatka za zonom spasa. Chievo je kod kuće rezultatom 2:0 svladao Bolognu i s nova tri boda podigao se na 13. mjesto, dok je Bologna na 12. mjestu na ljestvici.

• Obrisan korisnik17.04.2011. u 19:56
    prosli put su bile salve kritika na palerma...vjerovatno je ibilo namisteno...ali kako danas nitko ne komentira lazia...kvote su bile 3,2 2 3,2...i lazio uvjerljivo pobjedia...uvik imamo neke teorije zavjera
  • Obrisan korisnik17.04.2011. u 19:50