Napoli 1:2 Udinese
Udinese

Udinese srušio san Napolija

Ivana Spahija • nedjelja, 17.04.2011.

U posljednjem dvoboju, ujedno i derbiju 33. kola Serie A, nogometaši Udinesea priredili su neugodno iznenađenje momčadi Napolija, koju su svladali na užarenom terenu napuljskog stadiona San Paolo i udaljili je od borbe za Scudetto. Iako je Napoli slovio za favorita u ovom dvoboju, gosti iz Udina su pogocima Inlera i Denisa uzeli važne europske bodove i Napoliju srušili san o naslovu prvaka...

Takozvani "plavi san" Napolija o osvajanju naslova prvaka grubo je srušen upravo na stadionu San Paolo, gdje je Udinese rezultatom 2:1 uzeo bodove u derbiju s Napolijem i udaljio ga od borbe za naslov. Iako je do kraja sezone ostalo još pet kola i u teoriji je sve moguće, Napoliju će biti vrlo teško nadoknaditi šest bodova zaostatka za vodećim Milanom. Udinese je s ova tri boda zadržao peto mjesto na ljestvici, ali za četvrtim Lazijem i zonom Lige prvaka zaostaje samo jedan bod.

Prvo poluvrijeme proteklo je bez pogodaka, ali su prilike sijevale s obje strane. Susret su bolje otvorili gosti iz Udina, koji su do vodstva mogli doći već u četvrtoj minuti, ali je pokušaj Denisa zaustavio vratar Napolija De Sanctis. Tri minute kasnije ponovno je zaprijetio Udinese, dobro je gađao Pinzi, ali je taj udarac na vrijeme neutralizirao Campagnaro.

Nakon uvodnog pritiska gostiju, u nastavku su se probudili i nogometaši Napolija. Pokušaj Cavanija iz desete minute prohujao je malo pokraj vratnice, a Urugvajac je i dvije minute kasnije loptu neprecizno poslao malo pokraj gola. Raspoloženi Cavani vratima Udinesea ponovno je zaprijetio u 33. minuti susreta, a goste je od pogotka odličnom obranom spasio Handanovič. Najveću priliku u prvom dijelu domaćini su propustili u 41. minuti kada je Maggio pogodio gredu.

Početkom drugog dijela domaćini su nastavili s pritiskom, ali su u vodstvo prvi došli gosti iz Udina. Igrala se 55. minuta kada je Inler pogotkom iz daljine matirao De Sanctisa i Udineseu donio vodstvo od 1:0. Sedam minuta kasnije ponovno se tresla mreža Napolija, Asamoah je dobro pronašao Denisa, koji je matirao De Sanctisa za vodstvo gostiju od 2:0.

Šokirani domaćini pokušali su uzvratiti u 70. minuti, ali je pokušaj Gargana završio pokraj gola. Četiri minute kasnije ponovno je zaprijetio Napoli, Maggio je nakon dodavanja Dossene po drugi put u susretu zatresao gredu gola gostiju. U 87. minuti dosuđen je jedanaesterac za Napoli zbog prekršaja Domizzija nad Lucarellijem. Sudac je bez oklijevanja poslao Domizzija put svlačionice i pokazao na bijelu točku. Ipak, niti na taj način domaćini nisu uspjeli doći do pogotka, udarac Cavanija iz najstrože kazne uspio je obraniti Handanovič.

Napoli je i nakon toga nastavio s pritiskom na obranu gostiju, pokušaj Campagnara iz 92. minute završio je malo pokraj gola, a tri minute kasnije Mascara je pronašao put do mreže Udinesea, ali je za bilo kakav povratak Napolija ipak bilo prekasno. Susret je tako priveden rezultatom 2:1 za veliko slavlje Udinesea i još veće razočaranje Napolija, kojemu se pomalo raspada san o osvajanju naslova prvaka.

• Obrisan korisnik19.04.2011. u 12:02
    pa tak nekak bi i trebalo bit,,a ne da jedan drugom jebu mater zato šta imaju drugacije mišljenje
  • Obrisan korisnik18.04.2011. u 18:00
    hahaha odavno nisan vidio uljudnije "prepucavanje" po komentarima :-D
  • Obrisan korisnik18.04.2011. u 16:09
    pa zato su forumi tu da se liječe frustracije.. i da nađeš ljude koji podržavaju tvoja mišljenja? jel tako? :) a za "tvoje vrijeme" bih upotrijebio jednu rečenicu iz serije: "Next time this year" bez ljutnje :D
  • Obrisan korisnik18.04.2011. u 15:28
    Vjerujem ti dino_kc kad kažeš za rezultate! Inače, moje "frustracije" su nastale prijašnjih godina i nekako us mi ostale urezane... Moje tvrdnje su potpuno subjektivne, a inače su svi dragi ljudi oko mene (obitelj, najbolji prijatelji) veliki navijači Milana, pa sam često usmanljen u... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik18.04.2011. u 15:05
    evo euskal.. samo da se osvrnem na tvoju tvrdnju da Milan često pobjeđuje 1-0.. to se malo promjenilo ove sezone, imao je samo 4 takve pbjede.. koje su bile protiv Intera,Juvea,Genoe i Calgaria.. tak da se u tom pogledu malo Milan promjenio ko i cijla igra Milana. ovime ti nisam htio izazvati neko... [više na forumu]