Bilbao slavio u gostima, remi Atletica

Nikola Vlahović • nedjelja, 17.04.2011.

U zadnje dvije utakmice nedjeljnog dijela 32. kola Primere postignuto je sedam golova. Athletic Bilbao je u gostima pobijedio Osasunu, koja i dalje "pleše" na rubu crvene zone, a Espanyol i Atletico Madrid odigrali su dobru utakmicu koja je završila bez pobjednika...

Na stadionu Reyno de Navarra gledatelji su vidjeli tri gola, a pobijedili su gosti 2:1. Iako je Osasuna povela, nije uspjela zadržati prednost te je na kraju ostala praznih ruku. Osim tri gola, gledatelji su vidjeli i dva crvena kartona. Prvo poluvrijeme završilo je bez golova, međutim, drugo je bilo izrazito uzbudljivo. Osasuna je došla u prednost u 51. minuti preko Enriquea Sole, a asistent kod pogotka bio je Sergio.

Deset minuta nakon toga Osasuna je imala i igrača više jer je drugi žuti karton dobio Xabier Castillo. Unatoč prednosti od jednog gola i igrača više, Osasuna nije uspjela izdržati do kraja. Bilbao je poravnao rezultat u 69. minuti zahvaljujući pogotku Llorentea. Vrlo dobri napadač gostiju domaćeg je vratara matirao glavom. Dvije minute prije kraja utakmice Osasuna je također ostala s deset igrača jer je drugi žuti karton dobio Sergio. Na samom kraju utakmice vratar Osasune Ricardo morao je ponovno vaditi loptu iz svog gola, a važne bodove u borbi za Europu gostima je donio Iker Munian. Pogotku Muniana prethodila je velika pogreška, odnosno, sudar domaćeg braniča i vratara koji je istrčao po loptu, a poklon je vješto iskoristio napadač gostiju.

U zadnjoj utakmici odigranoj večeras Espanyol i Atletico Madrid odigrali su utakmicu bez pobjednika koja je završila rezultatom 2:2. Atletico Madrid na najbolji je mogući način otvorio utakmicu te je poveo već u drugoj minuti, a strijelac je bio Koke Merodio. Ipak, Espanyol uspijeva izjednačiti prije odlaska na odmor, a strijelac za 1:1 bio je Pablo Daniel Osvaldo.

U drugih 45 minuta Atletico ponovno dobro ulazi te u 49. minuti Kun Aguero efektno šalje loptu preko domaćeg vratara. Gledatelji na stadionu Cornella-EL Prat nisu trebali dugo čekati na novi pogodak. Naime, Espanyol je ponovno izjednačio u 58. minuti, a drugi gol na utakmici zabio je Osvaldo. Do kraja utakmice obje momčadi su imale po par prilika, međutim, nakon 90 minuta igre na semaforu je stajalo 2:2.

• Cantera17.04.2011. u 23:49
    Ova borba za Europu je napetija od borbe za prvaka. Nova tri boda, sreća prati hrabre!