Valenciji pobjeda, Sevilli poraz

Josip Piršljin • subota, 16.04.2011.

U prvim utakmicama 32. kola španjolskog nogometnog prvenstva do domaćih pobjeda došli su Getafe koji je svladao Sevillu i Malaga koja je bila bolja od Mallorce, dok Valencija nije imala previše problema na gostovanju kod posljednje Almerije.

Sevilla je u Madridu protiv Getafea tražila novu pobjedu i tri boda koja su joj potrebna u borbi za nastup u Europskoj ligi sljedeće sezone. Ipak, sastav Gregorija Manzana doživio je poraz od Getafea koji je uoči ovog susreta bio na 16. poziciji Primere. Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić ponovno je bio u početnoj postavi Seville i utakmicu je odradio do kraja.

Getafe je pred vlastitim navijačima od početka susreta bio bolja momčad. Sanchez, Casquero i Sardinero su se našli u izglednim situacijama, ali u prvih 45 minuta nije bilo pogodaka. I u nastavku su domaći pritiskali, a do pogotka su došli u 76. minuti preko Mikua koji je odlično reagirao na asistenciju Pareja. Sevilla nije uspjela ozbiljnije ugroziti vrata Ustarija do kraja susreta, te je Getafe prekinuo niz od tri prvenstvena poraza.

Vezane vijesti

Valencia je u prošlom kolu "razbila" prvog pratitelja Villarreal s čak 5:0 i tako je Žutoj podmornici pobjegla na šest bodova razlike u utrci za treće mjesto. Večeras su Šišmiši gostovali kod Almerije koja je već duže vrijeme na posljednjoj poziciji u Primeri i već je jednom nogom u drugoj ligi.

U prvom dijelu nije bilo pogodaka, no napadači Valencije proradili su u nastavku. Najprije je Soldado u 51. minuti doveo goste u vodstvo, a na 2:0 je povisio reprezentativac Litve Stankevičius 15 minuta kasnije. Devet minuta prije kraja za konačnih 3:0 Valencije zabio je Jordi Alba koji je u igru ušao tri minute prije zamijenivši Matu.

Malaga je na domaćem terenu uspjela svladati desetoplasiranu Mallorcu i tako upisati vrlo vrijedna tri boda u borbi za ostanak u ligi. Domaći su već do poluvremena imali prednost od 2:0 zahvaljujući pogocima Fernandeza i Julija Baptiste, a Brazilac je postigao još jedan pogodak u 57. minuti susreta i tako potvrdio pobjedu Malage od 3:0.

• Obrisan korisnik16.04.2011. u 22:40
    Valencia 13 golova u zadnjih 3 utakmice, od toga Soldado 7...e da je takva forma bila prije Schalkea...