Primera División, 32. kolo, 16.04.2011, 22:00 h
Real Madrid 1:1 Barcelona
Barcelona

Real s igračem manje do remija

Josip Piršljin • subota, 16.04.2011.

Drugi ovosezonski susret Real Madrida i Barcelone u Primeri završio je bez pobjednika 1:1. Popularni El Clasico ponudio je pregršt uzbuđenja i lijepih akcija, a oba pogotka na utakmci postignuta su iz kaznenih udaraca. Barcelona je ovim remijem zadržala osam bodova prednosti ispred Madriđana i tako napravila još jedan korak u obrani naslova.

Real Madrid i Barcelona večeras su odigrali prvi od četiri El Clasica koja su na rasporedu u sljedećih 18 dana. Ovo je bio 162. dvoboj Reala i Barcelone u španjolskom prvenstvu i 31. remi. Na stadionu Santiago Bernabeu momčad Josepa Guardiole je ostala na osam bodova prednosti šest kola prije kraja natjecanja, te je praktički osigurala novi naslov. Već u srijedu ova dva protivnika sastat će se na Mestalli gdje će odlučivati o pobjedniku Kupa kralja, a nakon toga slijede dva okršaja u polufinalu Lige prvaka.

Dvoboj je započeo vrlo žustro. Već u prvim minutama vidjeli smo nekoliko oštrih prekršaja na obje strane. U devetoj minuti prvi žuti karton zaradio je Adriano, a iz slobodnog udarca zaprijetio je Cristiano Ronaldo, no njegov pokušaj zaustavlja Victor Valdes. Prvu pravu priliku imali su gostujući nogometaši u 19. minuti kada je Andres Iniesta lijepo uposlio Lionela Messija. Argentinac je pokušao prebaciti Ikera Casillasa, no vratar Reala je bio na mjestu.

Nakon te prilike Barcelone, na drugoj strani su zaprijetili domaći igrači. Najprije je opasno prema vratima Valdesa pucao Karim Benzema, a potom se u prilici našao Ronaldo koji nakon kornera ne uspijeva glavom pogoditi okvir gola. U 26. minuti igrači Barcelone su tražili kazneni udarac kada je David Villa pao ispred Casillasa, no sudac Fernandez nije pokazao na bijelu točku, već je dao žuti karton Gerardu Piqueu zbog prigovora.

U 30. minuti Kraljevski klub je još jednom bio blizu pogotka. Angel Di Maria je s lijeve strane snažno pucao prema vratima gostiju, ali njegov je udarac bio previsok. Pred sam kraj prvog poluvremena obje ekipe su mogle doći do vodstva. Najprije je Messi prošao pored obrane Reala i opasno pucao prema Casillasu, no vratar Madriđana je to obranio. Minutu kasnije Sergio Ramos je na ubačaj iz kornera prebacio loptu do Ronalda koji glavom puca, no s gol-linije loptu izbacuju Adriano i Valdes. Sadržajno prvo poluvrijeme ipak je završilo rezultatom 0:0.

I početkom drugog dijela bilo je vrlo zanimljivo. Četiri minute nakon početka nastavka Real su centimetri dijelili od vodećeg gola. Ronaldo je izveo slobodan udarac, a lopta pogađa stativu. U 51. minuti događa se jedan od presudnih trenutaka na utakmici kada je Raul Albiol u svom šesnaestercu srušio Villu i pritom zaradio izravni crveni karton, a Barcelona je dobila jedanaesterac. Sigurni realizator bio je Messi kojem je to bio 30. gol u Primeri, a ukupno 49. ove sezone.

Blaugrana je poslije prelaska u vodstvo pokušala iskoristiti šok koji su doživjeli igrači Josea Mourinha. Xavi je mogao povisiti na 2:0, ali opasan udarac koji je uputio odsjeo je na vratnici. Madriđani su pokušali izjednačiti u 66. minuti kada Pepe iz blizine nije uspio pronaći put do Valdesove mreže. Mourinho je u igru ubacio Özila, Arbelou i Adebayora, a do poravnanja rezultata domaći su došli u 81. minuti.

Marcela je u kaznenom prostoru srušio Daniel Alves i sudac je još jednom na utakmici pokazao na bijelu točku. Ronaldo je poslao Valdesa u krivu stranu i sigurnim udarcem izjednačio na 1:1. Do kraja utakmice obje su ekipe mogle doći do novog pogotka, no promjenu rezultata spriječili su raspoloženi vratari i na jednoj i na drugoj strani.

• Obrisan korisnik17.04.2011. u 21:26
    Svi govore Messi je drag, fin (ma ne bi on mrava zgazio).Sinoć vam je sve to palo u vodu.
  • Stalker17.04.2011. u 18:41
    Kojim vama? Pep jesi to ti?
    Stalker
  • Obrisan korisnik17.04.2011. u 18:13
    Messi im je jučer onime platio svime onime što su oni njemu radili, tako da se "lako" može reč da su sad jednaki ;) inače niko ti nije u rangu ronalda, a ovo glumatanje ?! Pique i Valdes ? pogledaj svoje prvo, kao prvo kod njih nema glumatanja, da si to rekao za Busquetsa nebi ti ni riječi rekao... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik17.04.2011. u 15:18
    mene je jučer tekma malo razočarala.. nije bilo nekakvog spektakla nego više rovovska bitka.. u penale neću ulaziti.vidi se da je Mourihno bio trener u eng lizi.. jer je jučer real igrao na čvrstinu, a Barca se tome nije znala oduprijeti.. vidi se da ih je Mourihno proučavao.. čak je i Real igrao... [više na forumu]