Primera: Tri pobjede domaćina

Nikola Vlahović • nedjelja, 17.04.2011.

32. kolo Primere nastavljeno je danas, a u popodnevnom terminu odigrane su tri utakmice i u sve tri su do bodova došli domaćini. Deportivo je pobijedio Racing Santander, a do vrijednih bodova stigli su Levante i Real Sociedad...

Deportivo je u 32. kolu španjolskog nogometnog prvenstva dočekao Racing Santander te je slavio rezultatom 2:0 i ubilježio nove vrijedne bodove. Međutim, gosti su bolje krenuli u utakmicu te su imali dvije prilike u prvih 45 minuta, ali ih nisu uspjeli iskoristiti. Najprije je svoju šansu propustio Domingo Cisma, a nakon njega i Ariel.

Za svoje promašaje igrači Santandera kažnjeni su na samom kraju prvog poluvremena. Naime, na asistenciju Manuela Pabla gostujućeg vratara glavom je matirao Lassad. Odmah na početku drugih 45 minuta vratar Santandera, Tono, morao je i drugi put vaditi loptu iz svoje mreže. Strijelac prvog pogotka asistirao je u 49. minuti Xiscu koji pogađa gol gostiju za 2:0. Do kraja utakmice Santander je pokušavao doći do gola, ali obrana Deportiva uspješno je zaustavila sve njihove napade.

Levante je današnjom pobjedom nad Herculesom došao do odličnog devetog mjesta te ne zna za poraz već šest kola zaredom. Domaćini su hrabro ušli u utakmici te su poveli već u petoj minuti, a strijelac je bio Ruben Suarez. Novi šok za igrače Herculesa stigao je dvije minute prije odlaska na odmor. Tada je asistenciju Valda u pogodak pretvorio Juanlu. Herculesu su bodovi i više nego potrebni u borbi za ostanak te se očekivalo da će u nastavku krenuti hrabrije. Međutim, samo je u 82. minuti Trezeguet, svojim desetim golom u sezoni, ublažio poraz predzadnje momčadi u ligi.

Sporting Gijon našeg Mate Bilića poražen je od Real Sociedada 2:1. Bivši napadač Hajduka opet nije dobio priliku te se nije našao niti na klupi. Nakon pola sata igre Sociedad je došao u vodstvo zahvaljujući pogotku Griezmanna. Na Stadionu Anoeta gledatelji su novi pogodak i izjednačenje Sportinga vidjeli u 69. minuti, a strijelac je bio De la Cuevas. Međutim, veselje gostujućih igrača trajalo je samo desetak minuta jer je u 79. minuti svoj drugi pogodak zabio Griezmann te je tako donio pobjedu svom klubu.