Premiership, 33. kolo, 17.04.2011, 17:00 h
Arsenal
Arsenal 1:1 Liverpool
Liverpool

Marin Vuković • nedjelja, 17.04.2011.

U nevjerojatno dramatičnoj završnici utakmice na Emiratesu, koju je sudac Andre Marriner produžio za osam, pa potom za još tri minute, nogometaši Liverpoola pogotkom iz jedanaesterca u 101. minuti utakmice iščupali su bod i vrlo vjerojatno naznačili Arsenalov oproštaj od utrke za prvaka.

Teško je riječima opisati što se sve zbivalo na Emiratesu u završnici derbija kola o kojoj će sigurno biti riječi u danima koji slijede. Arsene Wenger imat će što reći o odlukama suca Andrea Marrinera, no konačan zaključak ostat će isti. Topnici su ispustili još dva boda i znatno smanjili izglede da na kraju podignu trofej namijenjen prvaku.

Arsenal je u 98. minuti utakmice produžene zbog teške ozljede Jamieja Carraghera došao na prag pobjede pogotkom Robina van Persieja s bijele točke, ali su samo tri minute kasnije skrivili kazneni udarac iz kojeg je Dirk Kuyt postavio konačnih 1:1.

Arsene Wenger: "Osjećam da smo oštećeni jer vrijeme je isteklo, sudačka nadoknada trebala je biti osam minuta. Smatram da nije bio jedanaesterac, ali Lucas se inteligentno postavio ispred Emmanuela Ebouea. Moramo prihvatiti ovakav ishod i nastaviti se boriti."

Kenny Dalglish: "Ovo što su moji igrači izveli na kraju utakmice sažetak je onoga što su činili kroz cijeli susret. Dva smo igrača izgubili zbog ozljeda (osim Carraghera teren je napustio i Carroll, op.a.), a dva mlada dečka igrali su nam bekove. Sve se urotilo protiv nas i svejedno su ostali koncentrirani da na kraju izvuku nešto iz ove utakmice. To je fantastično. Možete igrati bolje od nas, ali nećete vidjeti požrtvovniju momčad od one koja je danas izašla na travnjak."

Arsenal nije odigrao briljantnu utakmicu, ali je prema prikazanoj igri mogao i trebao i ranije doći do pobjede nad Liverpoolom. Redsi su odigrali sterilno prvo poluvrijeme i imali sreće da je udarac Laurenta Koscielnyja umjesto u mreži završio na gredi njihova gola.

Topnici su pleli mrežu oko gola Pepea Reine, postigli čak i pogodak, no on je poništen zbog zaleđa Robina van Persieja. Bez pogodaka se otišlo na odmor, a drugo su poluvrijeme nešto bolje otvorili gosti. Dotad neprimjetni Luis Suarez zamalo je promašio okvir domaćeg gola.

Nakon otprilike sat vremena igre utakmica je prekinuta na više od pet minuta zbog teške i ružne ozljede Jamieja Carraghera. Liverpoolov se stoper glavom sudario s Johnom Flanaganom i pao kao pokošen. Uz davanje kisika i imobilizaciju vrata iznesen je s travnjaka uz pljesak Emiratesa.

Trebalo je vremena kako bi se i jedni i drugi vratili u ritam utakmice, a tada je još jednom zaprijetio Suarez. Kako se utakmica bližila kraju, tako je i Arsenal stiskao obruč oko Reinina gola i u posljednjoj, osmoj minuti sudačke nadoknade došao do meč lopte.

Mladi Jay Spearing neoprezno je u šesnaestercu srušio Cesca Fabregasa i skrivio jedanaesterac, kojeg je Van Persie bez problema pretvorio u vodstvo i Arsenalu donio barem naoko nedostižnu prednost.

Liverpool se ipak nije predao, već u sljedećem napadu složio je gužvu pred šesnaestercem Arsenala i izborio slobodan udarac. Suarez je uspio pogoditi tek živi zid, no do odbijene lopte došao je Lucas, kojeg pak neoprezno s leđa ruši Emmanuel Eboue i daje sucu Marrineru povod za novi jedanaesterac.

Sat je otkucavao 101. minutu utakmice kada je loptu na bijelu točku postavio Dirk Kuyt i pogodio sam desni kut Arsenalova gola za nevjerojatan preokret i, kakve li ironije, pomoć Manchester Unitedu da dođe do rekordnom, 19. naslova prvaka.

Wenger je s nevjericom gledao rasplet utakmice, uspio se porječkati i s Kennyjem Dalglishom, pa si dvojica menadžera na kraju nisu pružili ni ruku. Bodovi su na kraju podijeljeni, a ovaj jedan kojeg su dobili Topnici mogao bi se na kraju računati i kao poraz.

• Obrisan korisnik18.04.2011. u 10:53
    Joj jedva čekam Engleskoj Pacijenta nakon ove utakmice!! Samo vi nabijajte minuse, sigurno ste Arsenalovi navijači hahahhaha... <3 Man. Utd. <3 :)) Glory. glory Man. Utd.!!! :D
  • Obrisan korisnik17.04.2011. u 23:18
    Pod broj 1! Vi koji ste malo tužni što smo Utd osigurali naslov, pa zar ste vi stvarno mislili da bi Arsenal bio prvak i da su danas pobjedili? LOL! Svaka čast Utd, ovu sezonu su bili najbolja ekipa i zasluženo će uzet titulu. Svaka čast požrtovnosti igračima Lvp, junačka partija bez obzira na sve... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik17.04.2011. u 22:23
    arsenal baš nema sriće
  • Obrisan korisnik17.04.2011. u 21:55
    Ovo je super! Man. Utd. osvaja prvenstvo!! Idemo i po LP!!!
  • Obrisan korisnik17.04.2011. u 20:27
    nakon pogledane utakmice mogu reci kako je Arsenal mogao dobit tako isto je mogao i Liverpool da je Suarez bio malo manje sebican i dodao loptu u par situacija mjesto sutiro. Uglavnom junacka borba Redsa i zasluzeno osvojeni bod samo mi ostaje velika gorcina i mjenjo bih taj bod za Caraghera a i s... [više na forumu]