Chelsea preokrenuo, Blackpool potonuo

Marin Vuković • subota, 16.04.2011.

Polufinalne utakmice FA kupa prorijedile su raspored 33. kola Premier lige, pa je u subotu poslijepodne odigrano tek pet utakmica. Chelsea je na Hawhtornsu trebao primiti pogodak da bi se probudio i na krilima Didiera Drogbe preokrenuo rezultat, a Blackpool se porazom u super važnoj utakmici prvi put ove sezone našao u zoni ispadanja.

Pobjedom od 3:1 nad West Bromwich Albionom, Chelsea je na Hawthornsu barem donekle prebolio eliminaciju iz Lige prvaka i vratio se na pobjedničke staze. Ancelottijeva momčad nije najbolje otvorila utakmicu, no nakon primljenog pogotka prebacili su u brzinu više i dominantnom predstavom posve zasluženo uknjižili tri boda.

Već u ranoj fazi utakmice goste iz Londona šokirao je Peter Odemwingie, u 17. minuti izbio je pred Petra Čecha i lijepim ga udarcem prebacio za vodstvo West Bromwich Albiona od 1:0. Na žalost domaćih navijača, bilo je to gotovo sve što je domaćin pokazao u ovoj utakmici.

Chelsea se probudio i već pet minuta kasnije preko Didiera Drogbe izjednačio rezultat, a već u 26. minuti nakon udarca Drogbe i obrane Scotta Carsona na mjestu je bio Salomon Kalou i pogodio za 2:1.

Konačnih 3:1 u posljednjoj je minuti prvoga dijela postavio Frank Lampard nakon povratne lopte Florenta Maloude, a Chelsea je u drugom poluvremenu promašio pregršt sjajnih prilika za još uvjerljiviju pobjedu. Do pogotka je čak došao i Fernando Torres, no on je poništen zbog nedozvoljene pozicije španjolskog reprezentativca.

Nakon što su čitavu sezonu proveli iznad zone ispadanja, nogometaši Blackpoola nešto više od mjesec dana prije njenoga kraja našli su se i u tom neslavnom društvu. U ključnoj utakmici protiv izravnog konkurenta u borbi za opstanak igrači Iana Hollowayja nastavili su niz loših rezultata i pred svojim navijačima izgubili s 3:1.

Naznaka lošeg poslijepodneva za Mandarine stigla je već u trećoj minuti utakmice, kada je Hugo Rodallega doveo Wigan u vodstvo, a u prvoj minuti sučeve nadoknade na 2:0 povisio je Charles N'Zogbia. Utakmica je riješena u 67. minuti kada je loptu u vlastitu mrežu skrenuo Neal Eardley, pa je pogodak DJ Campbella sedam minuta prije kraja bio tek utješne prirode.

Još jedan tzv. six-pointer odigrali su na Upton Parku nogometaši West Hama i Aston Ville, još dvije momčadi kojima prijeti put u drugoligaško društvo. Čekićari su sjajno otvorili utakmicu golom Robbieja Keana već nakon stotinjak sekundi igre, no prednost nisu uspjeli zadržati.

Villa je u 36. minuti preko Darrena Benta došla do izjednačenja, a potom u prvoj minuti sudačke nadoknade "ukrala" pobjedu pogotkom Gabriela Agbonlahora. Gosti su tim pogotkom vrlo vjerojatno i osigurali prvoligaški status, što se teško može reći za razočarane Čekićare.

I drugi premierligaš iz Birminghama danas je napravio golem korak prema ostanku u Premier ligi. City je na St. Andrewsu zadao novi udarac Sunderlandu, koji se teško može sjetiti kada se posljednji put osladio pobjedom.

Sebastian Larsson pogodio je za Birmingham prije kraja prvoga dijela, a osmi poraz gostiju u zadnjih devet utakmica zapečatio Craig Gardner udarcem s dvadesetak metara u 66. minuti.

Drugoligaške brige muče i Blackburn, koji je na Goodison Parku upisao novi poraz i njegova prednost nad klubovima koji putuju u Championship iznosi tek mršava dva boda. Nikola Kalinić ovaj se put našao na klupi Roversa, ali do kraja nije ulazio u igru.

Pobjedu Evertonu i samo bod zaostatka za gradskim rivalom Liverpoolom donijeli su Leon Osman u 54. i Leighton Baines u 75. minuti.

• Obrisan korisnik17.04.2011. u 08:28
    Kako ovo lijepo zvuci u komentaru za onog izdajnika Torresa,'Do pogotka je čak došao i Fernando Torres, no on je poništen zbog nedozvoljene pozicije španjolskog reprezentativca.' Mislio je kako je napravio dobar posao presavsi u Chelsea ne gledajuci siri spektar ali nam je bar omogucio Suareza i... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik16.04.2011. u 20:45
    Pa ne mogu vjerovat da Torres nije u stanju ni Blackpoolu zabit!
  • Obrisan korisnik16.04.2011. u 18:33
    Utakmica nije dobro počela za Chelsea, pa je tako već u 18. minuti Odemwingie zabio za vodstvo domaćina. No, još do odlaska u svlačionice na odmor Chelsea se potpuno oporavio i vodio s konačnih 3-1. Unutar samo pet minuta (22. i 26.) dva su nogometaša iz Obale Bjelokosti zabila za goste... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik16.04.2011. u 18:23