Armani posrnuo u Vareseu

Vedran Babić • ponedjeljak, 18.04.2011.

U 26. prvenstvenom kolu Italije došlo je možda i do rješenja glede borbe za drugo mjesto, dok je borba za doigravanje i dalje neizvjesna...

Do kraja regularnog dijela prvenstva ostalo je još četiri kola, a čini se kako su prve tri pozicije već riješene. Vodeća pozicija Montepaschija, koji ovog vikenda nije igrao, ne bi smjela doći u pitanje, baš kao ni druga pozicija Benneta iz Cantua koji je dočekao poraz Armanija i sada od tog kluba ima dvije pobjede više.

Bennet je kod kuće s 82:77 nadvisio Angelico, koji je sve do početka posljednje četvrtine bio u egalu. Na kraju su presudili raspoloženi Benjamin Ortner (22 koša i 10 skokova) i Nicolas Mazzarino (20 koševa), a u samoj završnici važne koševe postigao je i Mike Green (ukupno 9 u utakmici). Na drugoj strani najefikasniji bio je Marc Salyers s 19 poena.

Vezane vijesti

Armani je, pak, posrnuo u Vareseu premda je prvu četvrtinu dobio s 20:9. Čak i u posljednju četvrtinu gosti iz Milana su ušli s minimalnom prednošću 56:55, no od tog trenutka su postigli samo 15, a primili 27 koševa i izgubili 82:71. Domaće su do pobjede vodili Phil Goss (22 koša) i Kristjan Kangur (16 koševa, 12 skokova), a naš Rok Stipčević ubacio je 11 koševa te uhvatio pet asistencija i dva skoka.

Varese sada ima omjer 13 pobjeda i 13 poraza, isto koliko i Air Avellino, pobjednik u Caserti protiv Pepsija. Gosti su od samog početka kontrolirali rezultat i utakmicu završili s 83:75. Još uvijek su u dobroj situaciji za doigravanje, no velika borba i dalje se vodi pa za pet preostalih slobodnih mjesta konkurira osam, možda čak i devet klubova.

Jedan od njih je Benetton, koji je ovog vikenda ugostio Final Four Eurokupa, a tu su još, između ostalih, Canadian Solar, koji je s 95:88 uz 23 koša Kelvina Riversa i double-double bivšeg igrača Cibone Jareda Homana (15 koševa, 13 skokova) porazio Vanoli-Bragu, za koju je Jasmin Perković postigao 11 koševa i četiri skoka.

U konkurenciji su i Dinamo i Lottomatica, a u njihovu međusobnom dvoboju slavio je domaćin koševima Travisa Dienera s crte slobodnih bacanja u posljednjim sekundama (86:85), Scavolini je u gostima porazio Fabi Shoes, dok je u derbiju začelja Enel s 87:76 bio bolji od Banca Tercasa uz ukupno 43 koša Krisa Langa i Bobbyja Dixona. Gostima, pak, nije pomoglo ni ukupno 47 koševa Drakea Dienera i Ivana Zoroskog.