Zadar uvjerljiv u dalmatinskom derbiju

Bernard Jurišić • utorak, 19.04.2011.

Zadar nije ostavio svojim gostima iz Splita šansu za trijumf u Krešinom domu. U derbiju 7. kola Lige za prvaka Zadrani su dominirali dalmatinskim derbijem od prve do posljednje minute i slavili 86:63...

Split je nakon dvije godine opet gostovao u Višnjiku, no ništa od pravog dalmatinskog derbija nije se moglo vidjeti u današnjem okršaju. Zadar je dominantno i uvjerljivo ubilježio novu pobjedu i produžio neosvojivost svog domaćeg parketa.

Splićani su u principu utakmicu izgubili i prije izlaska na parket u KC Krešimira Ćosića, jer su zbog ozljede igrali bez Mimice, s donedavno viroznim Sobinom i Grgurevićem. Samo pet minuta gosti su se držali u priključku, a potom su se domaćini postavili autoritativno i već na kraju prve četvrtine imali uvjerljivih 26:12.

U drugoj četvrtini gosti su se serijom od 9:0 primaknuli na 26:21, ali Zadrani su taj jedini pravi napad Splićana na njihovu prednost uspješno odbili. U trećoj četvrtini probudio se Car, Zadar je otišao na 53:34, ali Splićani su uspjeli smanjiti na završnih 58:47.

U posljednjoj četvrtini gosti su se raspali, a zadarska prednost konstantno se penjala, od 66:50, preko 75:54 do najviših 82:56 dvije minute prije kraja. Konačnih +23 za domaćine najbolje opisuje jednostranost današnjeg susreta, iako su Zadrani veći dio susreta igrali bez ozlijeđenih Vladovića i Olivarija.

Zadrani su jedni od rijetkih koji su dobili skakačku bitku sa Splićanima (35-26), a Splićani su bez Mimice pogodili samo jednu tricu iz 14 pokušaja.

U narednom kolu Zadrani u Višnjiku dočekuju Zagreb, a Splićane čeka gostovanje kod Zaboka.

• Obrisan korisnik19.04.2011. u 23:37
    ovaj Car stvarno dobro igra.. svaka čast! Jedino mi nije jasno zašto Ivanov 40 minuta a Brown 37? Pa gdje su Zadru rezervni centri?
  • krševan19.04.2011. u 22:26